Mika Mitrēvica izstāde "Entropijas kubs"

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1

No 8. oktobra līdz 1. novembrim VKN galerijā tematiskā cikla "Enerģija" ietvaros būs apskatāma mākslinieka Mika Mitrēvica izstāde "Entropijas kubs". Galerijas ekspozīcijā būs vērojams jaunākais mākslinieka veikums - etropijas tēmai veltītas instalācijas un zīmējumi. Izstāde tapusi sadarbībā ar mākslinieci Kristīni Kursišu.


Miks Mitrēvics "Entropijas kubs" (2009)

Entropija, kuru var skaidrot kā neizbēgamu kādās sistēmas sairumu, vienmēr gūst virsroku pār cilvēces veidoto kārtību un progresu. Tās iedarbība ir neizbēgama, pat brutāla, un ir kā neapturama inerce, kas sagrauž savā ceļā visu. Tas, cik ilgi ieviestā kārtība spējīga pretīstāvēt entropijas spēkam, ir tikai laika jautājums. Agrāk vai vēlāk zāle salauž asfaltu, bet templis kļūst par drupām. Sairums ir neizbēgams, laiks pienāk arī galerijas baltajam kubam.

Ierosmi izstādes idejai māksliniekam sniedza gan VKN galerijas telpas iezīmes, kuras rada asociācijas ar ikonisko galerijas balto kubu, gan ikdienas vidē vērojamais (mākslinieka darbnīca atrodas izbijušas tekstilfabrikas cehā), kā arī imagināras diskusijas ar amerikāņu mākslinieku Robertu Smitsonu (Robert Smithson, 1938-1973). 

Pēc izstādes Spīķeros, vēl šogad Mitrēvics piedāvās izstādi Rīgas Mākslas telpā, bet nākamā gada sakumā - "Nassauischer Kunstverein Wiesbaden" galerijā Vācijā. Miks Mitrēvics dzīvo un strādā Rīgā. Šogad kopā ar mākslinieci Evelīnu Deičmani pārstāv Latviju Venēcijas biennāle ("Fragile Nature"). 2008. gadā Mitrēvics ieguva "Swedbank" mākslas balvu, kā arī bija izvirzīts "Purvīša balvai". Mākslinieks pēdējos gados bieži piesaistījis uzmanību starptautiskos pasākumos, piemēram, izstādē "Buket" Valsts laikmetīgās mākslas centrā Maskavā, Krievijā, un Eiropas laikmetīgās mākslas biennālē Manifesta 7 Rovereto, Itālijā. 2006. gadā saņēmis "Dienas" gada balvu.

Galerijas darba laiki:
P, O: Brīvs
T, C, P: 14:00-19:00
S, Sv: 12:00-18:00

Ieeja bez maksas


kim?