Atklāšana Nr. 5

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1

Ceturtdien, 8. oktobrī plkst. 19:00 Latvijas Laikmetīgās mākslas pilotprojekta kim? galerijās Spīķeros tiks atklātas divas jaunas izstādes - VKN galerijā mākslinieka Mika Mitrēvica izstāde „Entropijas kubs”, savukārt RIXC galerijā festivāla „Māksla + Komunikācijas” izstāde „Enerģija”. Atklāšanai sekos amerikāņu trokšņa mūzikas meistara Džona Vīzes (John Wiese) koncerts plkst. 21:00. Abas izstādes būs apskatāmas līdz 1. novembrim.

    
Miks Mitrēvics "Entropijas kubs" (2009)                               Michel de Broin "Dead Star" (2008)

Tikko Venēcijas biennālē pabijušā Mika Mitrēvica (1980) izstādē „Entropijas kubs” būs apskatāms mākslinieka jaunākais veikums - etropijas tēmai veltītas instalācijas un zīmējumi. Izstāde tapusi sadarbībā ar Kristīni Kursišu. Entropija, kuru var skaidrot kā neizbēgamu kādās sistēmas sairumu, vienmēr gūst virsroku pār cilvēces veidoto kārtību un progresu. Tās iedarbība ir neizbēgama, pat brutāla, un ir kā neapturama inerce, kas sagrauž savā ceļā visu. Agrāk vai vēlāk zāle salauž asfaltu, bet templis kļūst par drupām. Sairums ir neizbēgams, laiks pienāk arī galerijas baltajam kubam…

Ierosmi izstādes idejai māksliniekam sniedza gan VKN galerijas telpas iezīmes, kuras rada asociācijas ar ikonisko galerijas balto kubu, gan ikdienas vidē vērojamais (mākslinieka darbnīca atrodas izbijušas tekstilfabrikas cehā), kā arī imagināras diskusijas ar amerikāņu mākslinieku Robertu Smitsonu (1938-1973).

Savukārt izstāde „Enerģija” būs apskatāma XI Starptautisko jauno mediju kultūras festivāla „Māksla + Komunikācijas” ietvaros. Enerģija sabiedrībā ir bijusi viens no nozīmīgākajiem ekonomikas un nākotnes attīstības virzītājspēkiem. 21. gadsimta sākumā sabiedrība ar tās informācijas tehnoloģijām arvien pieprasa palielināt resursu daudzumu savas turpmākās attīstības nodrošināšanai līdz šim nepieredzētos apmēros. Tajā pat laikā ir zināms, ka šobrīd izplatītākās enerģijas ražošanas formas ir izsmeļamas un ka tās nav spējīgas nodrošināt ilgstošu attīstību, radot nopietnus draudus klimatam, cilvēkam un videi.

Mākslinieku Jeroen Holthuis (Nīderlande), Joanna Hoffmann (Polija), Joyce Hinterding, David Haines (Austrālija), Michel de Broin (Kanāda), Folke Köbberling, Martin Kaltwasser un Antje Grabenhorst (Vācija), Charles and Ray Eames (ASV), Krišs Salmanis (Latvija), Gints Gabrāns (Latvija), Myriel Milicevic un Hans Kadel (Vācija), Katharina Mischer un Thomas Traxler (Austrija), Hans-Christian Schink (Vācija) izstādītie darbi risinās enerģijas tēmu no visatšķirīgākajiem skatu punktiem visdažādākajos medijos.

Izstāde „Enerģija” un festivāls „Māksla + Komunikācijas” piedāvā starpdisciplināru telpu ideju apmaiņai un diskusijām par zinātniskām un mākslinieciskām, utopiskām un kritiskām vīzijām saistībā ar Zemes enerģiju nākotnē.

Galeriju darba laiki:
P, O: Brīvs
T, C, P: 14:00 – 19:00
S, Sv: 12:00 – 18:00

Ieeja bez maksas


kim?