XI Starptautiskā jauno mediju kultūras festivāla "Māksla + Komunikācijas 2009: Enerģija" konference

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1





Festivālā “Enerģija” piedalīsies mākslinieki, zinātnieki, pētnieki, inženieri, aktīvisti, sociologi, filosofi, arhitekti, dizaineri, futūristi un citi vispusīgi praktiķi un teorētiķi, kas savos teorētiskajos pētījumos un praksē risina jautājumus par ilgtspējīgu attīstību augstāk minēto tēmu kontekstā.

Ieeja bez maksas / Valoda: angļu

Vairāk par festivālu un konferenci: www.rixc.lv


KONFERENCES PROGRAMMA
Piektdiena, 9. oktobris

09:30 – 10:00
Reģistrācija un kafija
10:00 – 10:05 Ievadvārdi: Rasa Šmite un Raitis Šmits / RIXC

10:05 – 12:25 PLENĀRSESIJA

Michel Bauwens
PEAK ENERGY, PEAK HIERARCHY, OPEN EVERYTHING
60min-lekcija + 15min-diskusija

Ludger Hovestadt, Vera Bühlmann

ENERGY IN THE METALITHICUM ERA – DOMESTICATING THE WEATHER
50min-lekcija + 15min-diskusija


12:25 – 12:30 Kafijas un zāļu tējas pauze


12:30 – 14:40 1. PANELIS: PĀRMAIŅAS ILGTSPĒJĪBAS AINĀ

Arnbjörn Ólafsson

WE’VE LOST THE MONEY, BUT WE STILL HAVE THE ENERGY! SUSTAINABILITY AND RENEWABLE ENERGY IN ICELAND
20min-lekcija + 5min-diskusija

John Reshaur Enevoldsen

ENERGY ISLAND SAMSØ IN A CULTURAL PERSPECTIVE
20min-lekcija + 5min-diskusija

Tina Finnas

VISUAL VOLTAGE – REFLECTIONS ON ENERGY
20min-lekcija + 5min-diskusija

Kafijas un zāļu tējas pauze (5min)

Jānis Kleperis
NEW MATERIALS AND ELECTRO-TECHNOLOGY & MANAGEMENT SOFTWARE FOR HYDROGEN ENERGY SYSTEMS
20min-lekcija + 5min-diskusija
Bartaku
PhoEf: THE UNDISCLOSED POÉSIS OF THE PHOTOVOLTAIC EFFECT [on food]
20min-lekcija + 5min-diskusija

14:40 – 15:30 Pusdienas


15:30 – 17:30 2. PANELIS: ENERĢIJA DABĀ UN SABIEDRĪBĀ
Christina Stadlbauer

EXPLORING OUR PRIVATE POWER LINES
20min-lekcija + 5min-diskusija
Tiina Sööt
UNDERSTANDING OF ECOLOGY IN HUMANITIES
10min-lekcija + 5min-diskusija
Thomas Traxler
THE IDEA OF A TREE
15min-lekcija + 5min-diskusija
Jon Cohrs
SHOW ME THE MONEY!
15min-lekcija + 5min-diskusija
Solvita Krese SURVIVAL KIT
15min-lekcija + 5min-diskusija

17:00 – 17:30 Marko Peljhan

On-line lecture from US: TACTICAL LANDSCAPES – NORTHERN PERSPECTIVES
20min-lekcija + 10min-diskusija


Sesdiena, 10. oktobris


11:00 – 12:00 3. PANELIS: INFORMĀCIJA UN ENERĢIJA
Julian Priest

WHO IS ENERGY
20min-lekcija + 5min-diskusija
Niamh McDonnell
THE ENERGETICS OF DIGITAL INFORMATION SYSTEMS
15min-lekcija + 5min-diskusija
Gert Aertsen
ATKN: A TRIBUTE TO KARL L. NESSLER
15min-lekcija + 5min-diskusija

12:00 – 14:00 TIEŠSAISTES SESIJA: ELEKTROSMOGS: ILGTSPĒJĪGĀ NEMOBILITĀTE
Diskusija par pašreizējās hipermobilitātes eksploziju un tās problemātiku saistībā ar ilgtspējības jautājumiem. Moderators: Eric Kluitenberg, tiešsaistē starp Kultūras un komunikācijas centru de Balie Amsterdamā un Enerģijas konferenci Rīgā.

14:00 – 15:00 Pusdienas


15:00 – 18:00 4. PANELIS: ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA – MĀKSLĀ UN ZINĀTNĒ

Juris Žagars
ENERGY SCIENCE
20min-lekcija + 5min-diskusija
Terike Haapoja
INTERIORS – EXTERIORS. NATURE SCIENTIFIC WORLDVIEWS AND NEW TECHNOLOGY IN ART
20min-lekcija + 5min-diskusija
Ákos Maróy
BIO.DISPLAY
15min-lekcija + 5min-diskusija
Ingrīda Šahta
THE GARMENTS WITH INTEGRATED MICROCLIMATE CONTROL SYSTEM
15min-lekcija + 5min-diskusija

Kafijas un zāļu tējas pauze (5min)


Anu Osva
ArsBioARCTICA – ART AND SCIENCE COOPERATION IN KILPISJÄRVI
15min-lekcija + 5min-diskusija
Erik Sjodin
STEM SOUNDS AND BUSH-SCOPES
15min-lekcija + 5min-diskusija
Lise Skou
ART WITHIN THE FIELD OF ENVIRONMENTAL JUSTICE
15min-lekcija + 5min-diskusija
Signe Pucena
TECHNOLOGY MYTH
10min-lekcija + 5min-diskusija
Rasa Šmite, Raitis Šmits
ART AND RENEWABLE ENERGY NETWORK
10min-lekcija + 5min-diskusija


kim?