Kinoskolas sarunas: Kirils Serebreņņikovs

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1

Svētdien, 29. novembrī plkst. 15:00 kim? un Kinoskola aicina uz tikšanos ar vienu no atzītākajiem Krievijas kino un teātra režisoriem Kirilu Serebreņņikovu. Pasākums, ko vadīs kino un teātra kritiķis Normunds Naumanis, uzsāks ciklu Kinoskolas sarunas.


Kirils Serebreņņikovs

Viens no atzītākajiem un populārākajiem Krievijas teātra un kino režisoriem Kirils Serebreņņikovs (1969) atzinību guvis ar daudziem spilgtiem darbiem Maskavas teātros, kurus aizsāka skandalozs Vasīlija Sigareva lugas „Plastilīns” iestudējums 2001. gadā. Brāļu Presņakovu lugu „Terorisms” un „Spēlējot upuri”, Tenesija Viljamsa „Jaunības putna ar saldo balsi”, Mihaila Kononova garstāsta „Kailā pioniere” iestudējumi ir publikas un kritikas augstu vērtētas radošas virsotnes K.Serebreņņikova teātra režijā. Režisora jaunākais darbs ir Bertolda Brehta „Trīsgrašu operas” inscenējums Maskavas Dailes teātrī. K.Serebreņņikovs (kopā ar slaveno aktieri Jevgēņiju Mironovu, komponistu Leonīdu Desjatņikovu, kritiķi Romanu Dolžanski) ir starptautiskā dažādu mākslu crossover festivāla „Teritorija” organizators.

Režisors ir saņēmis TEFI (Nacionālo Televīzijas balvu), balvu Triumfs (2001) un augstākās Krievijas teātra balvas — Zelta Masku, K. Staņislavska balvu, Kristāla Turandotu.

2010. gadā Kirils Serebreņņikovs Rīgā Nacionālajā Drāmas teātrī iestudēs Nikolaja Gogoļa „Mirušās dvēseles”.

Serebreņņikova režisētās izrādes un arī filmas vienmēr raksturo spilgta forma un provokācija, viņš principiāli nepieņem teātra kā izklaidētāja funkciju: „Teātra mērķis ir komunikācija. Laikā, kad komunikācija brūk, kad pasaule drūp mazos fragmentiņos, teātris no atlūzām ceļ, veido attiecības. Ja teātris ir izklaidējošs, attiecības tiek veidotas ar cilvēku masu. Tad teātrim katrs atsevišķais cilvēks zālē nav interesants. Ja teātris ir māksla, tas runā ar katru cilvēku zālē personiski. Strādā tieši ar jūsu smadzenēm, jūsu sirdi. Un tad cilvēkus var mainīt. Mani interesē tās izrādes, kas maina cilvēkus. Izrādes, kurās es cenšos saprast, kādas ir manas attiecības ar pasauli vai sevi.” (Diena 2008. gada 22.XI)

Kopš 1991. gada K.Serebreņņikovs darbojies TV  — veidojis TV filmas, videoklipus u.c. Starptautisku atzinību ieguvusi viņa lielajam ekrānam veidotā filma „Tēlojot upuri” (2006), kas uzvarējusi Starptautiskajā Romas kinofestivālā un saņēmusi daudzas citas balvas. Serebreņņikova kontā ir arī filma „Jurģu diena”, kas apbalvota Varšavas, Lokarno u.c. starptautiskajos kinofestivālos. 

Dialogā ar kritiķi Normundu Naumani Kirils Serebreņņikovs stāstīs par sava darba principiem kino un teātrī, sekos arī režisora kinodarbu skate — pēc publikas izvēles tiks rādīta kāda no režisora filmām — „Tēlojot upuri” vai „Jurģu diena”.

Sarunas Kinoskolā uzsāk lekciju-meistardarbnīcu ciklu, kurā viesosies spilgtas radošas personības — kino un teātra profesionāļi.

Ieeja bez maksas.


kim?