Semiconductor videoinstalācija "Black Rain"

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1

No  16. janvāra līdz 7. februārim RIXC galerijā būs apskatāma Semiconductor videoinstalācija "Black Rain”. Semiconductor ir Lielbritānijas mākslinieku Rutas Džārmenas (Ruth Jarman) un Džo Gerharta (Joe Gerhardt) 1997. gadā dibināts projekts, kuru kustīgo attēlu darbi atklāj mūsu fizisko pasauli plūdumā – pilsētu kustībā, mainīgas ainavas un sistēmas haosa stāvoklī.


Kadrs no videoinstalācijas "Black Rain" (2009)

Darba “Black Rain” izejmateriāls ir attēli, kuri saņemti no Saules izpētes dvīņu satelītiem STEREO. Attēlos redzams Saules vējš un Saules atmosfēras ārējā slāņa izvirdumi starpplanētu telpā. Strādādami kopā ar STEREO zinātniekiem, Semiconductor apkopoja visus tobrīd pieejamos heliosfēras attēlveidotāja izdarītos uzņēmumus, atklājot satelītu ceļojumu no to sākotnējās orientācijas līdz pašreizējam riņķojumam Zemes orbītā. Darbā var redzēt Saules vēju, Saules atmosfēras izvirdumus, garāmejošās planētas un komētas, kas riņķo ap Sauli. Garām paslīd arī Piena Ceļš.

Tāpat kā Semiconductor iepriekšējā darbā “Brilliant Noise” (kas bija izstādīts Rīgas Mākslas telpā izstādē "Spektropija" 2008. gadā), arī šajā darbā mākslinieki izmanto neapstrādātus zinātniskiem mērķiem vāktus datus, kas nav „uzlaboti” plaša patēriņa vajadzībām, tādējādi atgādinot par cilvēka kā novērotāja un interpretētāja lomu datu apstrādē.

Semiconductor darbi tiek regulāri eksponēti nozīmīgās izstādēs un festivālos visā pasaulē no Venēcijas biennāles līdz Parīzes Baltajām naktīm Eiropā līdz festivāliem un izstādēm ievērojamos laikmetīgās mākslas muzejos un izstāžu zālēs ASV, Austrālijā, Āzijā un Dienvidamerikā. Pēdējā laika stipendijas un radošās rezidences ir veicinājušas ar noteiktu vietu saistītu mākslas darbu rašanos, tostarp pētījumus un eksperimentus, kas veikti NASA Kosmosa zinātņu laboratorijās Kalifornijas Universitātē.

RIXC galerijas darba laiki:
P, O: Brīvs
T, C, P: 14:00-19:00
S, Sv: 12:00-18:00

Ieeja bez maksas


kim?