atklāšana Nr.7

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1

Piektdien, 15. janvārī plkst. 19:00 kim? aicina uz atklāšanu Nr. 7, kad durvis vērs divas jaunas izstādes VKN un RIXC galerijās!

Pirmais izstāžu cikls ilgs no 16. janvāra līdz 7. februārim un šajā laikā VKN galerijā būs apskatāma mākslinieka Kaspara Podnieka (1980) izstāde "Neparasta vieta”, kurā tiks izstādītas fotogrāfijas un video, kas rāda mākslinieku levitējam virs ezera, lauku ceļa, pļavas. Zemes pievilkšanas spēku māksliniekam ir izdevies pārvarēt nevis pateicoties mūsdienu digitālo tehnoloģiju piedāvātajām iespējām, bet gan ar sarežģītu un darbietilpīgu konstrukciju palīdzību, visu izdarot "pa īstam”. Tieši šis "pa īstam” ļauj par mākslinieka darbību runāt kā zemnieciski pamatīgu, stabilu un vērienīgu, kam piemīt arī deva racionāla humānisma. Eksponētie darbi turpinās fotogrāfiju sēriju, kas līdzās Ojāra Pētersona, Monikas Pormales, Jāņa Garanča un citu mākslinieku darbiem bija apskatāma izstādē "Mūslaiku varoņi” Cēsīs 2009. gada vasarā.


Kadrs no Semiconductor videoinstalācijas "Black Rain" (2009)

Savukārt RIXC galerijā būs apskatāma Semiconductor (Ruta Džārmena un Džo Gerharts) videoinstalācija “Black Rain”. Darba izejmateriāls ir Saules izpētes dvīņu satelītu STEREO uzņemtie attēli, kuros redzams Saules vējš, Saules atmosfēras izvirdumi starpplanētu telpā, garāmejošās planētas un komētas, kas riņķo ap Sauli, garām paslīd arī Piena Ceļš. Tāpat kā Semiconductor iepriekšējā darbā “Brilliant Noise”, kas bija apskatāms Rīgas Mākslas telpā izstādē “Spektropija” 2008. gadā, arī šajā darbā mākslinieki izmanto zinātniskiem mērķiem savāktus satelītu datus, kas nav “uzlaboti” plaša patēriņa vajadzībām, tādējādi atgādinot par cilvēka kā novērotāja un interpretētāja lomu datu apstrādē.

Šajā un arī nākamajās atklāšanās kim? ciemiņiem būs iespēja nobaudīt augstās kvalitātes „Valmiermuižas alu”, jo šī alus darītava ir kļuvusi par kim? atbalstītāju un sadarbības partneri.

Pēc izstāžu atklāšnas kim? mītnes 3. stāvā viesus priecēs dueta „Sandra” („Johaidī!”, „Mazcenas mobilais telefons” u.c.) koncerts!


kim?