Viestura Rudzīša diskusija/lekcija "Erotika un mitoloģija"

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1


Viesturs Rudzītis                                                                                            Kino komūna U35: Erotika

Otrdien, 9. februārī plkst. 19:00 kim? mītnes 3. stāvā ikviens interesents ir gaidīts un psihoterapeita Viestura Rudzīša mikrodiskusiju / mikrolekciju „Erotika un mitoloģija”. Lekciju organizē festivāls 2ANNAS mākslas akcijas / eksperimentālās darbnīcas „Kino Komūna U35: Erotika” ietvaros, kas norisināsies no 11. līdz 14. februārim. Eksperimentālās darbnīcas mērķis ir skatīt erotikas interpretāciju kino mākslā, veicināt jutekliskumu un intimitāti jauno Latvijas kino un video mākslinieku darbos, pētīt latvieša seksualitātes izjūtu un atklāt erotisko motīvu nacionālajā folklorā un mitoloģijā.

Lekcijā Viesturs Rudzītis diskutēs par erotikas un seksualitātes tēmām. „Svētā”  un „pārdotā” seksualitāte. Latviskā seksualitātes izjūta – bailes, kauns, noliegums, pārvirze.

Ģimenes trīsstūra lomas – Māte, Bērns, Tēvs. Trīsstūra dinamika un saistība ar trim sengrieķu mitoloģiskajiem laikmetiem – htonisko, titānisko un olimpisko. Latviešu mitoloģija un tās htoniski – titāniskās robežas.  Galvenie matriarhālās kultūras lomu pāri: Māte – Dēls, Meita – Tēvs un Ragana – Velns. Patriarhālās kultūras lomu pāris – Sieviete un Vīrietis.

Erotika – iespēja iepazīt, iedzīvoties un saprast seksualitāti. Personiskais redzes punkts, spēja to pieņemt  un tālākvirzīt mākslas tēlā.

14. februārī 17:00 eksperimentālās darbnīcas „Kino Komūna U35: Erotika” dalībnieki demonstrēs darbnīcas laikā radītās erotiskās kino pasakas.

Ieejas maksa uz lekciju
Pieaugušie:                                                             Ls 1
Skolēni, studenti, pensionāri:                              Ls 0,50
„Kino Komūna U35: Erotika” dalībniekiem:      bez maksas


kim?