Evelīna Deičmane "Lielais nemiers"

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1

No 16. maija līdz 6. jūnijam kim? programmas nr. 11 ietvaros kim? / VKN galerijā būs apskatāma latviešu mākslinieces Evelīnas Deičmanes (1978) izstāde „Lielais nemiers”. Izstādē būs eksponēti šogad tapušie skaņas objekti „2 variācijas par parejošām bēdām” un „Atbalss balss ss”, kā arī pagājušā gada rudenī Venēcijas biennālē izstādītā skaņas video instalācija „Pārejošās bēdas”.


Evelīna Deičmane „Pārejošās bēdas”


Izstāde „Lielais nemiers” ir stāsts par mainīgiem stāvokļiem dabā un cilvēkos. To mijiedarbību. Daba, kas nepārtraukti liek saprast, ka ir kas pārāks par cilvēku un cilvēka mašīnu radīto pasauli. Cilvēks veļ sniega bumbu līdz tā ir tik liela, ka nespēj vairs to izkustināt pat ar vislielāko piepūli. Brīžiem šī sniega bumba ir cilvēka virzība, mērķi vai jūtas. Dabā ziemu nomaina pavasaris un sniegs, un sniega bumbas pazūd kā nebijušas. Daba tikai pasmejas par cilvēka emociju saveltajām „sniega bumbām”. Kas tās par mocībām, postu un ciešanām? Kāda tam jēga? Tādēļ māksliniece izgatavoja mašīnu, kura veļ „sniega bumbas” cilvēku vietā. Mašīnu, kurai tiek piedēvētas cilvēka īpašības.

Evelīna Deičmane izstādēs piedalās kopš 1999. gada un viņas pirmā personālizstāde – „Elpot aizliegts” – notika 2005. gadā galerijā Noass. 2006. gadā Evelīna Deičmane piedalījās 15. Sidnejas biennālē, Austrālijā; 2007 gadā 2. Maskavas biennālē; 2008. gadā Manifesta 7, Itālijā; 2009. gadā kopā ar mākslinieku Miku Mitrēvicu pārstāvēja Latviju Venēcijas mākslas biennālē. Evelīna Deičmane arī ir piedalījusies grupu izstādēs Francijā, Krievijā, Vācijā, Zviedrijā u.c.  Māksliniece ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas maģistrantūras programmu, kā arī studējusi Berlīnes Mākslas universitātes UDK Eksperimentālo mediju un Vizuālās komunikācijas nodaļās.

Ieeja izstādē bez maksas.

Galeriju darba laiki:
P, O: brīvs
T: 14:00 - 19:00
C: 14:00 - 20:00
P: 14:00 - 19:00
S, Sv: 12:00 - 19:00


kim?