Leifa Elgrēna lekcija “Konstantīns Raudive. Das Dreidimensionelle Schriftsprache.” 2009. gada 16.jūlijā plkst. 19:00

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1

  Foto: Hrvoje Goluza

 

Visi, kuriem ir interesanta latviešu kultūra parapshioloģisko parādību un avangarda mākslas kontekstā 16. jūlijā ir aicināti uz lekciju par Konstantīnu Raudivi – Latgales dēlu, Zentas Mauriņas vīru, kulta figūru Rietumu avangarda kultūrā. Doktors Konstantīns Raudive bija Karla Junga audzēknis un kā zinātnes vīrs un praktizējošs katolis bija ieinteresēts dzīvē pēc nāves. Viņš, vācu parapsihologs Hanss Benders un zviedru mākslinieks un mūziķis Fridrihs Jurgensons izmeklēja tā dēvēto Elektronisko balss fenomenu (EVP). 1971. gadā Raudive publicēja leģendāro grāmatu Breakthrough par saviem pētījumiem EVP jomā.

 

Dr. Raudives meklējumi ir guvuši ļoti plašu atsaucību Rietumu avangarda mākslinieku un literātu vidū - tostarp arī zviedru mākslinieku vidū (Dr. Raudive pēc Otrā pasaules kara pasniedza Upsalas Universitātē). Viens no šiem māksliniekiem ir Leifs Elgrēns, kurš pats pieder valstībai viņpus šīs realitātes – Elgaland-Vargaland karalistei jeb KREV. Tā ir “valsts”, kas ir anektējusi visas pasaules robežjoslas – mentālās un fiziskās. KREV ir dibināta kopā ar pazīstamo zviedru mākslinieku Hansu Mihaelu fon Hausvolfu.

 

Elgrēns un fon Hausvolfs 2001. gadā pārstāvēja Zviedriju Venēcijas mākslas biennālē. Viņš darbojas arī leģendārajā, 1933. gadā dibinātajā zviedru eksperimentālās mūzikas asociācijā Fylkingen. Elgrēns ir viens no interesantākajiem un savdabīgākajiem zviedru audiovizuālajiem māksliniekiem un ir Dr. Raudives darba cienīgs interprets. Viņa lekcija par Dr. Raudivi saucas Das Dreidimensionelle Schriftsprache. Ceļojums caur neiespējamajām dimensijām, kuras, kā uzskata, esot slēgtas cilvēkiem. Par praviešiem, pareģiem, svētajiem un citiem cilvēkiem ar vienreizējo spēju komunicēt ar citām pasaulēm. Veltīta Doktoram Konstantīnam Raudivem.

 

Lekcija notiks angļu valodā. Ieeja - bez maksas.

 

Vairāk par Leifu Elgrēnu var lasīt viņa mājas lapā.

 

Organizē: kim? sadarbībā ar Skaņu mežu


kim?