Superflex "Applūdušais McDonald's”

kim? Maskavas iela 12/1


Superflex. "Applūdušais McDonald's" (2006, 20')

No 2010. gada 4. septembra līdz 3. oktobrim kim? / RIXC galerija laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit 2 ietvaros sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un ar Dānijas Kultūras institūta un Dānijas Mākslu padomes (The Danish Arts Council) atbalstu piedāvā pazīstamās dāņu mākslinieku grupas "Superflex" videoprojekciju "Applūdušais McDonald's” (2006, 20’). Filmā populārā ātrās ēšanas vieta ik minūti jo vairāk piepildās ar ūdeni, līdz ar pēdējiem elektrības sprakšķiem tā ir pilnībā applūdusi. Filmas kadri vairāk līdzinās tiešā ētera dokumentācijai, nekā mākslas instalācijai, radot iespaidīgu klātesamības efektu. Filma „Applūdušais McDonald's” nodēvēta par iespēju piedzīvot mūsdienu apokalipsi – vienalga, vai to attiecinām uz globālo kapitālismu, politiku vai modernā cilvēka ēšanas paradumiem.


Superflex. "Applūdušais McDonald's" (2006, 20')

„Superflex” ir dāņu mākslinieku grupa, kuru 1993. gadā dibinājuši Jākobs Fengers, Rasmuss Nīlsens, Bjernstjerne Kristiansens. Viņu mākslas projekti ir pētījumi par ekonomiskajiem spēkiem, demokrātijas nosacījumiem un pašorganizāciju. "Superflex” cenšas izgaismot pastāvošās struktūras, lai sniegtu iedvesmu un uzdrošināšanos cilvēkiem dažās pasaules vietās (Brazīlijā, Taizemē, dažās Eiropas vietās) veidot pašiem savas ekonomiskās un sociālās alternatīvas. Viņu projekti ir tikuši eksponēti daudzos vadošajos Eiropas un ASV muzejos un galerijās.

"Superflex" izstāde notiek laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit 2 ietvaros sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un Dānijas Kultūras institūtu, un ar Dānijas Mākslu padomes (The Danish Arts Council) atbalstu.

Ieeja izstādē bez maksas.

Galerijas darba laiki:
P, O: brīvs
T: 14:00 - 19:00
C: 14:00 - 20:00
P: 14:00 - 19:00
S, Sv: 12:00 - 19:00


kim?