Dzejas dienas ienāk kim? - Tankas un sadarbības dzejas darbnīcas

kim? Maskavas iela 12/1

Ikgadējo Dzejas dienu ietvaros sestdien, 11. septembrī no 14:00–17:00  kim? lekciju telpā notiks  Tankas un sadarbības dzejas (collaborative poetry) darbnīca, kur aicināti piedalīties literāti un visi interesenti. Darbnīcu vada, tankas formu un sadarbības dzejas principus praktiski un teorētiski skaidro vairāki starptautiski pazīstami Dzejas dienu viesi: Mari Konno, Yoko Danno, Kyong Mi Park, James C. Hopkins.

Dzejas meistardarbnīcu vadīs japāņu dzejnieces Mari Konno, Joko Danno un Kjong Mi Parka un amerikāņu dzejnieks Džeimss Hopkinss . Radošās darbnīcas ietvaros autori sniegs teorētisku ievadu par tanku un sadarbības dzejas rakstīšanu, un ikvienam dalībniekam būs iespēja arī pašam iemēģināt roku dzejošanā.
Mari Konno raksta dzeju Japānai tradicionālā poēzijas žanrā, ko sauc tanka. Tā ir īsa piecrinde, kas sacerēta ritmā pa 5, 7, 5, 7 un 7 zilbēm katrā rindā. Šīs dzejas formas vēsture Japānā iesniedzas vairāk nekā 1300 gadu senā pagātnē, taču japāņi joprojām turpina izteikt savas jūtas un domas tankas formā. Tanku tradicionālās tēmas ir mīlestība, nāve un dabas skaistums.

Savukārt Joko Danno un Džeimss Hopkinss nodarbojas ar sadarbības dzeju (collaborative poetry) – rengu un renku rakstīšanu. Renga (tulkojumā ‘saistītā dziesma’) pamatā ir ‘dialogs’ starp divām personām vai dalībnieku grupām. Tās saknes iesniedzas pavasara un rudens dziesmu festivālos Utagaki senajā Japānā (8. gadsimts vai pirms tam), kad visi sanāca kopā kalnu augstienēs, jūras krastā vai tirgus laukumos, lai dziedātu, dejotu un skandētu mīlestības dziesmas.

Interesentus, kuri vēlas piedalīties dzejas darbnīcā, lūdzam iesūtīt pieteikumus e-pastā dzejasdienas@hotmail.com ar norādi "Dzejas meistardarbnīca" līdz 10.septembrim, norādot savu vārdu, uzvārdu un kontakttelefonu.


kim?