Savienotie trauki

kim? Maskavas 12 / 1

No  2011. gada 18. februāra līdz 27. martam kim? / VKN galerijā būs apskatāma Kaspara Podnieka personālizstāde “Savienotie trauki”.

Kaspars Podnieks. 2011


Savienotie trauki ir divi vai vairāki trauki, kas savienoti tā, ka šķidruma līmenis atrodas virs savienojuma vietas. Savienoto trauku zaros šķidrums nostājas vienā līmenī. Savienoto trauku principu un Paskāla likumu* izmanto hidrauliskajos mehānismos. To uzdevums ir spiediena pārvadīšana, lai izraisītu lielu spēku vajadzīgajā vietā. Tā, piemēram, darbojas hidrauliskie pacēlāji un transporta līdzekļu hidrauliskās bremzes.

Kaspars Podnieks dzimis 1980. gadā Drustos. Izglītību ieguvis Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā (tobrīd – Rīgas Lietišķās mākslas koledžā) un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Regulāri piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs kopš 1998. gada. Nozīmīgākās 2010. gada izstādes: “Rīga dimd”, Rostoka, Vācija; “Asfalts, betons”, Šanhaja, Ķīna; “Smaidoša dāma tīģera mugurā. Māksla no Rīgas”, Brēmene, Vācija. 2010. gadā nominēts Dienas gada balvai kultūrā.
Novada deputāts kopš 2005. gada.

Par izstādi “Neparasta vieta” kim? / VKN galerijā (2010) Kaspars Podnieks ir izvēlēts par vienu no astoņiem Purvīša balvas fināla kandidātiem par izcilāko sniegumu mākslā 2009. un 2010. gadā. Purvīša balvas kandidātu izstādes atklāšana notiks Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” 2011. gada 18. februārī plkst. 18.00.

Ieeja izstādē bez maksas.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kultūras ministrija, Šveices Konfederācijas vēstniecība, airBaltic, Kolonna, Epson, FineArtPrint.lv, VKN, RIXC, Valmiermuižas alus, Studija, Dizaina Studija, ¼ Satori

*Spiediens šķidrumā uz visām pusēm izplatās vienādi un vērsts perpendikulāri pret trauka sienām.

  


kim?