"Visu varu fabriku veikaliem!" – Merlins Kārpenters Burberry propagandas turnejas ietvaros Rīgā 16.07. & Jūrmalā 17.07.

kim?

MERLINS KĀRPENTERS (Merlin Carpenter)

All Power to the Factory Outlets / "Visu varu fabriku veikaliem!" – Burberry propagandas turneja, vasara 2013
Igaunija – Latvija – Krievija – Lietuva – Polija – Austrumvācija


Pietura Rīgā, Maskavas ielā 12/1: 2013.gada 16.jūlijā no plkst. 18.00 līdz 21.00.
Pietura Jūrmalā, Majoru glābšanas stacijā: 2013.gada 17.jūlijā no plkst. 18.00 līdz 21.00

Egija Inzule un Tobias Kaspars laipni ielūdz uz vienu no Merlina Kārpentera (Merlin CarpenterBurberry propagandas turnejas izstādēm Jūrmalā, Majoru glābšanas stacijā. Furgons ieradīsies Jūrmalā 2013.gada 17.jūlijā, izkraus, iekārtos un pieskaņos viltus Burberry auduma audeklus glābšanas stacijas interjeram viena vakara prezentācijai.


 

 Merlins Kārpenters (Merlin Carpenter), Lonely, Lost, Angry, 2010. Poliestera un kokvilnas audums uz rāmja, 178 x 137.5 cm

 

2010. gadā britu mākslinieks Merlins Kārpenters Maiami galerijā Formalist Sidewalk Poetry Club izstādīja trīsdesmit septiņus darbus – viltus Burberry rūtainā auduma gabalus, kas uzvilkti uz lieliem koka rāmjiem. 2013. gada maijā pārvesti konteinerā uz Tallinu, tie visu jūniju bija apskatāmi izstādē Temnikova & Kasela galerijā.


Tallinas izstādei noslēdzoties, mākslinieks atgriežas Igaunijā, ielādē šos darbus furgonā un ved tos turnejā pa Austrumeiropu. Kārpenters inscenē misiju, ko Ļevs Trockis īstenoja Krievijas Pilsoņu kara laikā. Trocka bruņotais Propagandas vilciens ceļoja uz daudzām frontēm, kur Sarkanā armija cīnījās ar baltajiem, un tas bija aprīkots gan ar artilēriju, gan telegrāfu un iespiedmašīnu, gan augstas raudzes karavīriem.

Šoreiz, bruņots vien ar luksusa mākslu un smaidu, Propagandas furgons virzīsies cauri bijušā padomju bloka valstīm no Tartu, Vana-Kasepē, Hījumā un Narvas Igaunijā uz Rīgu un Jūrmalu Latvijā, tālāk uz Maskavu un Sanktpēterburgu Krievijā, Viļņu Lietuvā, Varšavu Polijā – ceļojumu noslēdzot Berlīnē, bijušajā VDR. Uz īsu brīdi apstājoties pieturās, kas tiek organizētas gan apdzīvoto vietu top izstāžu zālēs, gan meža klajumos vai pludmalē, Burberry gleznu turneja virzīsies no vienas vietas uz nākamo, reklamējot un iepriecinot vietējos iedzīvotājus.

 

Burberry tūres plakāts

 

Burberry propagandas turnejas plāns:
09.07. – Tartu Loomemajanduskeskus, Tartu, Igaunija
10.07. – Ambulartoorium, Vana-Kasepē, Peipsi-Vald, Igaunija
11.07. – spa, Narva-Joesu, Igaunija
13.07. – Ristna, Hījumā, Igaunija
16.07. – kim?, Rīga, Latvija
17.07. – Majoru glābšanas stacija, Jūrmala, Latvija
19.07. – Artplay, Maskava, Krievija
21.07. – TBC, Sanktpēterburga, Krievija
23.07. – Kablys, Viļņa, Lietuva
24.07. – Galeria Leto, Varšava, Polija
25.07. – TBC, Berlīne, Austrumvācija

Merlins Kārpenters pagājušajā gadā īstenoja mākslas projektu, aizstūrējot tukšu furgonu no Londonas uz Porto. Viņa nesenāko izstāžu vidū ir "POLICE" galerijā Dépendance, Briselē (2013), "funky house" Limazulu, Londonā (2012), "TATE CAFÉ" Reena Spaulings Fine Art, Ņujorkā (2012) un Simon Lee galerijā Londonā (2011), "Heroes" MD72, Berlīnē (2011) un izstāde Overduin and Kite galerijā Losandželosā (2011).

 

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, LuxExpress, Valmiermuižas alus, restorāns Kitchen, VKN.

Īpašs paldies: Jūrmalas pilsētas muzejam, Majoru glābšanas stacijai, PROVENCE, Temnikova & Kasela gallery.

 

Ieeja pasākumos bez maksas. Visi laipni aicināti!


kim?