Maija Kurševa "Seriāls"

kim?

 

SERIĀLS
Maija Kurševa


"Tikko ieejot izstāžu telpā, skatiens ir viegli jāizkliedē un jāmēģina ieraudzīt kopumā uzreiz visu telpu un objektus.
Jau pēc tam katram izstrādājumam var pievērst atsevišķu uzmanību un, izmantojot paņēmienu fokusēts – izkliedēts skatiens, mēģināt vispirms sajust izstrādājuma iekšējo struktūru, pēc tam pakāpeniski pārejot pie objekta ārējām aprisēm.
Kad izstrādājumi sāk izraisīt arvien intensīvāku interesi un sajūtas, uztveres paņēmienus iespējams variēt, saglabājot iekšējo veselumu.
Ja finiera un porcelāna izstrādājumu skaits vienā telpā ir liels, pret kontemplācijas procesu ir jāizturas ar īpaši lielu vērību, jo dažādu materiālu lietišķās enerģijas plašās telpās uzvedas ārkārtīgi neparedzami. Procesa drošības un uzskatāmības nolūkos skatītājam kontemplāciju ieteicams veikt ciešā saiknē ar pieredzējušu pieskatītāju.
Un, protams, mākslas darbus aiztikt drīkst vienīgi pavadoņa klātbūtnē."

- Edgars Jurjāns
 

Atklāšanas pasākuma laikā vairākkārt tiks atskaņots Edgara Jurjāna esejas Mācību palīglīdzeklis no finiera, porcelāna un citiem materiāliem veidotu mākslas izstrādājumu uztverē un perceptuālajā ietekmē ieraksts (balss – Aleksandrs Zapoļs).

Maija Kurševa. Izstādes Seriāls publicitātes attēls.
 

Maija Kurševa studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā un Berlīnes Mākslu universitātē; šobrīd pasniedz digitālo un tradicionālo tehniku pielietojumu, ilustrāciju un sietspiedi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas un Grafikas nodaļas studentiem. Sākot ar 2004.gadu māksliniece aktīvi piedalās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām. Maija Kurševa līdzdarbojusies ilustrāciju un zīmējumu izdevuma Popper Magazine veidošanā, 2010.gadā ar izstādi Trīskājains gadījums tikusi izvirzīta Purvīša balvas nominācijai. Kurševas nesenāko projektu vidū minamas izstādes Neļaušanās kim? Laikmetīgās mākslas centrā (2013) un dalība izstādē Vasaras lasījumi Cēsu mākslas festivālā (2013) un Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā (CAC).


Izstāde apskatāma līdz 17.novembrim.

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Papīrfabrika Līgatne, Rīga 2014, Eiropas Savienības programma Kultūra (2007 - 2013), Nīderlandes vēstniecība, Gētes institūts, LuxExpress, Valmiermuižas alus, Vivacolor, VKN.

Paldies: Edgaram Jurjānam, Aleksandram Zapoļam. 

 

Foto galerija: izstāde

Foto galerija: atklāšana


kim?