RIXC "Save As"

kim?

 

SAVE AS
Izstāde festivāla Māksla+Komunikācija 2013 ietvaros
Kurators: Raitis Šmits


Atklāšana: 9.oktobris, 2013


izstāde, kas nedod instrukcijas, bet uzdod jautājumus par laikmetīgās mediju mākslas saglabāšanu

Izstādē Save As apskatāmi sešpadsmit mediju mākslas darbi, kuru autori ir starptautiski atzīti tīkla mākslas pionieri, kas turpina aktīvi darboties mūsdienu mediju mākslas laukā. Izstāde piedāvā apmeklētājiem unikālu iespēju vienkopus aplūkot gan vēsturiskas nozīmes, gan pavisam jaunus mediju mākslas darbus, kas iepazīstina ar tehnoloģiju, zinātnes un mākslas paralēlām attīstības līnijām Austrumeiropā un Rietumeiropā.
Atsevišķi izstādes Save As mākslinieki savos darbos cenšas izzināt novecojušu mediju tehnoloģiju iespējas, tās izjaucot un pārveidojot, tādā veidā pētot cilvēku un tehnoloģiju savstarpējās attiecības.

Savukārt citi autori izmēģina tādus jaunus attēla un skaņas mozaīkas veidošanas procesu kā smash up (sagraušana), rezultātā no vairākiem jau esošiem darbiem radot pilnīgi jaunu. Mākslinieki pēta arī elektronisko ierīču signālu kļūdu īpatnības un to radītos efektus un iespējas, aktualizē autortiesību un intelektuālā īpašuma jautājumus, kā arī piedāvā paraudzīties uz to, kā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, pielietojot tā laika datortehnoloģiju sasniegumus, izskatītos mums šodien tik ļoti aktuālie un ierastie tīkli Facebook, Youtube un Google.
Izstādes apmeklētāji ir nevis pasīvi vērotāji, bet gan aktīvi interaktīva izziņas procesa dalībnieki. Ikvienam ir iespēja pašam izveidot savu unikālo mākslas darbu “Mākslas automātā” un izveidot savu tiešsaistes mākslas galeriju.
 

Lamberto Teotiono. Foto no sērijas Sistema di Riferimento Monodimensionale, 2011.
 

Izstādes mākslinieki: Aleksejs Šulgins (Alexei Shulgin), Aristarks Černiševs (Aristarkh Chernishev) / Krievija, Oļa Ļaļina (Olia Lialina) (Krievija / Vācija), Dragans Espenšīds (Dragan Espenschied) / Vācija, Sesile Babiole (Cécile Babiole) Francija, Hīss Bantings (Heath Bunting) / Lielbritānija, Roberts Sakrovskis (Robert Sakrowski), Konstants Dullārts (Constant Dullaart) / net.artdatabase.org / Vācija, Rasa Šmite, Raitis Šmits / Xchange / E-Lab / RIXC / Latvija, Lamberto Teotino / Itālija, Bendžamins Galons (Benjamin Gaulon), Karls Klomps (Karl Klomp), Gijs Gīskes (Gijs Gieskes), Toms Verbrugens (Tom Verbruggen) / ReFunct Media (Francija / Nīderlande), mākslinieku kolektīvs Jodi / Nīderlande, Parags Kumars Mitals (Parag Kumar Mital) (ASV), Evans Rots (Evan Roth) Lielbritānija / ASV / Francija, Andris Vētra un Artis Kuprišs (Latvija).
Vairāk par izstādes māksliniekiem un darbiem: http://festival.rixc.lv/izstade.php

Izstādes atklāšanas programmu papildinās mediju mākslinieku Martina Hauza (Lielbritānija) un Šū Lī Čengas (ASV/Francija) skaņu un tīkla mākslas performance Kompostējot pilsētu. Kompostējot tīklu, kas plkst. 20.30 sāksies Maskavas ielas 8 ēkā Spīķeru radošajā kvartālā.

Izstāde ir daļa no plaša mēroga starptautiskās konferences Media Art Histories 2013: RENEW, kas notiks Rīgas Ekonomikas augstskolā no š.g. 8. – 11. oktobrim, tāpēc izstāde būs cieši saistīta ar konferences galvenajām tēmām, kuru ietvaros tiks skarti šobrīd mediju mākslā nozīmīgi problēmjautājumi, saistīti ar mediju mākslas darbu atjaunošanu, saglabāšanu, producēšanu un izstādīšanu.
Vairāk par konferenci: http://renew.rixc.lv

Izstāde apskatāma līdz 17. novembrim.


Sekojiet līdzi informācijai par citiem festivāla notikumiem un izmaiņām festivāla mājas lapā: http://festival.rixc.lv vai sazinieties ar festivāla organizētājiem – Jauno mediju kultūras centru RIXC elektroniski, sūtot e-pastus uz rixc@rixc.lv


Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, ES programma Kultūra 2007–2013, Gētes institūts.

Informatīvie atbalstītāji: Laikraksta Diena pielikums Kultūras Diena, žurnāls Ir, Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 3, Veto Magazine, Rīgas Laiks, Satori, Live Riga, Studija, Anothertravelguide.com, Radio Naba, Figaro, Kultura.lv, Arterritory.lv, Easyget, Baltic Outlook, Fold, Pastaiga, Euroawk.


Jauno mediju kultūras centrs RIXC
Maskavas iela 10 (3. stāvs), Rīga, LV-1050
Tālr.: 67228478 (birojs), 26546776 (Rasa Šmite, mob.)
E-pasts: rixc@rixc.lv
 


kim?