Laikmetīgās mākslas krājuma izveide. Fokuss: Vācija.

kim? Spīķeri, Maskavas iela 12/1

              
Norberts Vēbers                Brigite Geriša-Hēlka           Dr. Perdita fon Krafta        Dr. Ulrihs Bišofs

Tematiskā cikla „Krājums” ietvaros kim? visus interesentus aicina apmeklēt diskusiju “Laikmetīgās glezniecības, fotogrāfijas un tēlniecības krājuma izveide. Fokuss: Vācija”. 

Paneļdiskusiju piedāvā kim? sadarbībā ar kuratoru un mākslas ekspertu Norbertu Vēberu (Norbert Weber) no Vācijas. Tajā piedalīsies Galerie Neue Meister (Drēzdene) direktors un neskaitāmu mākslas grāmatu autors Dr. Ulrihs Bišofs (Dr. Ulrich Bischoff), kā arī Herbert-Gerisch Sculpture Park līdzdibinātāja Brigite Geriša-Hēlka un Kunstmuseum Dieselkraftwerk Cottbus (Kotbusa) direktore Dr. Perdita fon Krafta (Dr. Perdita von Kraft). Diskusijas ietvaros kim? viesi analizēs veiksmīgas laikmetīgās mākslas darbu kolekcijas veidošanas pamatprincipus un rosinās ideju apmaiņu par topošā Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājuma attīstību. 

Galerie Neue Meister
ir viens no nozīmīgākajiem modernās mākslas muzejiem Vācijā. Tā krājumā ir aptuveni 2500 19. un 20. gs. gleznu, kuru autoru vidū ir virkne pazīstamu mākslinieku. No tiem vislielāko uzmanību piesaista vācu romantisma pārstāvji Kaspars Dāvids Frīdrihs (Caspar David Friedrich) un Gerhards Rihters (Gerhard Richter). Tāpat nozīmīga krājuma daļa veltīta vācu impresionistiem un ekspresionistiem. 

Herbert-Gerisch skulptūru parks ir 2001. gadā dibinātā Herbert Gerisch fonda projekts, kura mērķis ir vizuālo mākslu popularizēšana un mākslas pieminekļu saglabāšana. Parka veidotājus interesē jautājumi par mākslas darba un vides mijiedarbību. Parkā ir apskatāma iespaidīga modernās un mūsdienu mākslas ekspozīcija, kuru papildina dažādas izstādes Wachholtz villā.

Savukārt Kunstmuseum Dieselkraftwerk Cottbus krājumā ir 16 000 gleznu, skulptūru, grafiku, fotogrāfiju un plakātu. Kopš 1997. gada muzeja uzmanības centrā ir dabas, ainavas un vides tēmas. Kunstmuseum Dieselkraftwerk Cottbus pārstāv tādus māksliniekus kā Andreass Gurskis (Andreas Gursky), Jans Kosters (Jan Koster) un Edvīns Zvakmans (Edwin Zwakmann).

Diskusija notiks kim? mītnē Spīķeros, Maskavas ielā 12/1, angļu valodā.

 

Ieeja bez maksas.


kim?