Evitas Vasiļjevas publikācija "if you can't, engage"

Vairāk »


„Māksla man līdzās”

Mihaila Barišņikova kolekcijas izstādi „Māksla man līdzās” pavadošais katalogs Vairāk »


Aspena-Ķemeri

Vairāk »


"DIENASGRĀMATAS: SPINOZAS POĒTIKA"

Kas notiek, ja Spinozas darbu pārprot kā tekstu par mākslu? „Dienasgrāmatas: Spinozas poētika” nav vienmērīgi plūstošs stāsts, tā fragmentārisms ir apzināts un publikācijā piedāvātais Spinozas teksta lasījums tuvinās dadaistiski izprastai filosofijas vēsturei, veidojot kolāžas, kuras visas vieno Spinozas „Ētika”. Vairāk »


„Septiņas ceturtdienas”

Saruna divatā „Septiņas ceturtdienas” – kim? Laikmetīgās mākslas centra izdots katalogs-kopsavilkums Mika Mitrēvica un Kristīnes Kursišas izstādei „Septiņas ceturtdienas”. Vairāk »


„NORTH BY NORTHEAST” katalogs

Vairāk »


rakstu krājums "Inside and Out"

„Neatkarīgi no tā, vai runa ir par pēdām, vai cita cilvēka ķermeni, mums nepieciešams saprast, kā telpisks objekts var kļūt par daiļrunīgu eksistences liecību, un otrādi – kā intence, doma vai nodoms var nošķirties no individuāla subjekta un kļūt redzami ārpusē – viņa ķermeņa formā un vidē, ko viņš sev veido.” Vairāk »


Kāres, migla un siets. Lietuviešu laikmetīgās kultūras telplaika īpatnības

Šī pirmo reizi 2005. gadā publicētā lietuviešu filosofa Arūna Sverdjola eseja ir mēģinājums raksturot aktuālo situāciju Lietuvas kultūrā, proti, juceklīgo nesakārtotas informācijas un vērtību pārbagātību, kas definēja kultūras ainavu kopš 90. gadu sākuma. Vairāk »


„teksts=attēls”

2012. gada 1. martā kim? Laikmetīgās mākslas centrā tiek atvērts izdevums „teksts=attēls”, kas attīsta izstādē "TEKSTS=ATTĒLS" aizsākto naratīvu, izstādes kuratorēm Ingai Brūverei un Aigai Dzalbei vienkopus sapulcējot vārda un formas vizuālā mijiedarbībā ieinteresētus māksliniekus. Vairāk »


“Valoda mākslā / Two Occasions. Fig. 7 – Konkrēti piemēri”

kim? laidis klajā jaunu izdevumu laikmetīgajai mākslai un kultūrai veltītu tekstu tulkojumu sērijā – “Valoda mākslā / Two Occasions. Fig. 7 – Konkrēti piemēri”. Vairāk »


"Slavenais Čilijs Vilijs Rīgā"

Slavenā Čilija Vilija gaitas, Antonēna Arto, Normunda Brūvera, Ievas Kulakovas teksti un Edmunda Frīdvalda rakstītās miniatūras. Izstādes "Slavenais Čilijs Vilijs Rīgā" katalogs. Vairāk »


"Pēc sociālistu statujām"

Ievadvārdi un mākslas darbu analīzes, ko pavada iztēles klejojumi postsociālisma pilsētās. Izstādes "Pēc sociālistu statujām" katalogs. Vairāk »


Klēra Bišopa. "Antagonisms un attiecību estētika"

kim? ir laidis klajā jaunu izdevumu laikmetīgās mākslas kritikai un teorijai veltītu tekstu tulkojumu sērijā - britu mākslas vēsturnieces un publicistes Klēras Bišopas eseju "Antagonisms un attiecību estētika". Vairāk »


"Sūzenas Sontāgas camp kino" programma

kim? izdevums - filmu programma "Sūzenas Sontāgas camp kino"- tika veidots kā pavadošais materiāls izstādei ar tādu pašu nosaukumu. Tā ataino 14 latviešu mākslinieku, kuratoru, teorētiķu un citu saistīto profesiju domātāju camp kontekstā izvēlētās filmas, viņu komentārus, kā arī izrakstus no Sūzenas Sontāgas esejas "Piezīmes par camp". Vairāk »


"Māksla ir viss, kas notiek. Dialogi ar Vasīliju kim? 2009-2010. g. izstāžu kontekstā"

Atzīmējot kim? 2. dzimšanas dienu, 2011. gada maijā klajā nāca izdevums ar nosaukumu "Māksla ir viss, kas notiek. Dialogi ar Vasīliju kim? 2009-2010. g. izstāžu kontekstā". Publikācijā, kas ir kim? gadagrāmata, lasāmas filosofiskas esejas, kuru pamatā ir Jāņa Taurena un viņa iedomātā drauga, tulkotāja no krievu valodas Vasīlija Voronova dialogi par atsevišķām kim? izstādēm 2009-2010. gadā. Izdevumā ir iekļauti redaktora komentāri un īsas grāmatā minēto mākslinieku biogrāfijas. Vairāk »


Sols Levits. "Paragrāfi" un "Teikumi par konceptuālo mākslu"

2010. gada 10. decembrī kim? prezentēja savu pirmo izdevumu - Sola Levita hrestomātisko tekstu, “Paragrāfi par konceptuālo mākslu” (1967) un “Teikumi par konceptuālo mākslu” (1969), tulkojumu latviešu valodā. Tulkojuma autors – Jānis Taurens. Vairāk »


kim?