VR URBAN festivālu programma

kim? 

Projekts VR URBAN, kas apvieno trīs vācu māksliniekus – Kristianu Zolneru (Christian Zöllner), Patriku Tobiasu Fišeru (Patrick Tobias Fischer) un Sebastjanu Pjacu (Sebastian Piatza), ziņo, ka nākamgad  turpinās piedalīties festivālos ar savu interaktīvo instalāciju-performanci SMSlingshot, kurā visiem interesentiem bija iespēja iemēģināt roku, šaujot digitalizētas ziņas uz kim? mītnes sienas, 2009. gada Baltās nakts ietvaros.


VR URBAN SMSlingshot Baltajā naktī Spīķeros

Nākamgad februārī VR URBAN Berlīnē piedalīsies festivālā Transmediale, kura uzmanības centrā ir sociālais, kulturālais, politiskais un mākslinieciskais jauno tehnoloģiju iespaids uz mūsdienu sabiedrību. Festivāla organizētājus interesē kā mūsdienu digitālā kultūra transformē cilvēku uztveri. Festivāls vienkopus pulcē gan vizuālos, gan skaņu māksliniekus.

Augustā VR URBAN piedalīsies festivālā Media Facades Europe, kas vienlaikus notiks Berlīnē, Briselē, Helsinkos, Liverpūlē, Budapeštā, Lincā un Madridē. Festivāla organizētāji aicina dalībniekus un skatītājus uz refleksiju par arvien pieaugošo digitālo infrastruktūru klātbūtni vienlaikus analizējot to komunikatīvo funkciju pilsētvidē.

VR URBNAN interaktīvās performances-instalācijas SMSlingshot pirmais variants tika izgatavots uz Mediafacade festivālu 2008. gadā, taču nākamgad festivālos tiks izmantots digitālā teksta ieroča jaunākais variants, kas tika pilnveidots īpaši Baltajai naktij Rīgā.


kim?