Izsludināts īsfilmu scenāriju konkurss

kim? 

Rīgas Kinoskola sadarbībā ar Baltijas Mediju skolu Tallinā un kim? izsludina īsfilmu ideju un scenāriju konkursu. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja realizēt savu ideju Baltijas Mediju skolas (BFM) pasniedzēju vadībā, uzņemot īsfilmu Spīķeru teritorijā. Radošā darbnīca, kuras laikā tiks filmētas filmas, notiks 10.-11. aprīlī. Īsfilmu darbnīcas noslēgumā 11. aprīlī Spīķeros notiks arī Baltijas Mediju skolas īsfilmu skate.

Radošās darbnīcas organizētāji līdz 21. martam aicina iesūtīt līdz 3 minūšu garas īsfilmu idejas/scenārijus – tiem jābūt rakstītiem angļu valodā. Formālie nosacījumi – filmai ir jābūt spēlfilmai, kurā var būt iesaistīti ne vairāk kā trīs aktieri, filmas darbībai ir jānorisinās Spīķeru vidē un mūsdienās, scenārija autoriem ir jābūt gataviem pašiem atrast aktierus, kas filmēsies īsfilmā, kā arī realizēt savu ideju. Scenāriju atlasi veiks Kinoskolas, kā arī Baltijas mediju skolas pasniedzēji. Uzvarējušie scenāriji tiks filmēti ar Baltijas Mediju skolas kamerām un gaismas tehniku.

Radošās meistardarbnīcas valoda – angļu. Konkursa mērķauditorija ir jaunieši līdz 28 gadu vecumam.

Baltijas Mediju skola ir Tallinas universitātes struktūrvienība, kas piedāvā audiovizuālo apmācību gan maģistra, gan arī bakalaura līmenī. BMF pārstāvji tā radošā direktora Martina Adamso vadībā atbalsta koncepciju - audiovizuālai izglītībai ir jāattīstās ne tikai akadēmiskās, bet arī interešu izglītības līmenī. Baltijas Mediju skola nodrošinās Radošās darbnīcas Spīķeros tehnisko atbalstu, kā arī piedāvās intensīvu treniņu programmu šīs augstskolas pasniedzēju vadībā. Radošās darbnīcas noslēgumā interesenti (ne tikai radošās darbnīcas dalībnieki) tiks iepazīstināti ar šīs augstskolas studentu darbiem, kā arī informēti par iespējām studēt kino un audiovizuālos medijus Tallinā.

Kinoskola piedāvā audiovizuālo apmācību interešu izglītības ietvaros. Šīs skolas pasniedzēju vidū ir Latvijā atzīti kino profesionāļi — Ināra Slucka, Dita Rietuma, Daira Āboliņa, Dāvis Sīmanis, Normunds Naumanis, Viktors Freibergs u.c. Kinoskolas nodarbības notiek Rīgā, Spīķeros, sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojektu kim?, kas ir viens no aktīvākajiem laikmetīgās mākslas programmu nodrošinātājiem Rīgas kultūrvidē, kas regulāri piedāvā gan izstādes, gan lekcijas, gan filmu programmas.

Informācija:
Kinoskola
E-pasts: kinoskola@kinoskola.lv
Tel. 29277637


kim?