PIETEIKŠANĀS UZ ĀRONA ŠŪMANA DARBNĪCU

kim? 

Līdz 2010. gada 30. aprīlim 14:00 fotogrāfijas jomas profesionāļi un studenti aicināti  pieteikties darbnīcai “Nostalģijas estētika”, kuru vadīs amerikāņu fotogrāfs, kurators, mākslas kritiķis un pedagogs Ārons Šūmans (Aaron Schuman). Darbnīca notiks 2010. gada 1.-2. maijā kim?, Maskavas ielā 12/1.

Divu dienu darbnīcas programma iekļauj teorētisku lekciju, kritiku un individuālu darbu. Studentu uzdevums būs veidot fotogrāfisku pojektu, kas veidots pamatojoties uz nostalģijas konceptu un fotogrāfijas attiecībām ar to. Darbnīca notiks angļu valodā.

Dalības maksa: 15 LVL / 22 EUR.

Detalizēta informācija par meistarklasi atrodama ISSP mājas lapā.

Ārons Šūmans ir amerikāņu fotogrāfs, redaktors, mākslas kritiķis, pedagogs un kurators. Kopš 2001. gada viņš dzīvo Lielbritānijā. Šūmana darbi tiek regulāri izstādīti visā pasaulē, viņš piedalījies gan grupas izstādēs, gan veidojis personālizstādes. Ārona Šūmana esejas, intervijas, izvērsti raksti ir publicēti tādos starptautiskos mākslas izdevumos kā Aperture, ArtReview, Modern Painters, Foam, HotShoe International, Photoworks, The British Journal of Photography, Creative Review, The Guardian, The Observer un The Sunday Times. Patlaban Ārons Šūmans pilda arī fotogrāfijas pasniedzēja pienākumus Bornmutas Mākslas institūta koledžā un Braitonas Universitātē. Viņš ir tiešsaistes žurnāla SeeSaw Magazine dibinātājs un redaktors, kā arī vieskurators vienā no Amerikas vērienīgākajiem un tradīcijām bagātākajiem fotogrāfijas festivāliem Fotofest 2010 Hjūstonā, Teksasā.

Pieteikšanās kārtība:
Pretendenti ir aicināti iesūtīt īsu fotogrāfa darbības un motivācijas  aprakstu (max 1500 zīmes), un saiti vai 3-5 fotogrāfijas uz e-pastu: baiba.tetere@issp.lv. Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2010. gada 15. aprīlis.

Visi interesenti aicināti apmeklēt arī Ārona Šūmana lekciju „Viss, kas reiz bija krāšņs: jaunā amerikāņu fotogrāfija”, kas notiks 2010. gada  1. maijā 19:00 kim? Maskavas ielā 12/1, Rīgā.

Darbnīcu organizē Biedrība ISSP fotogrāfijas izglītības programmas ietvaros, kuras mērķis ir sniegt Latvijas profesionāliem fotogrāfiem un fotogrāfijas studentiem iespēju iegūt padziļinātas zināšanas un  veidot starptautiskus kontaktus mūsdienu pasaules fotogrāfijas  kontekstā. Darbnīca ir iekļauta ASV kultūras mēneša programmā "Made in the USA".

 


kim?