latviešu māksla šanhajā

kim? 

Neilgi pirms EXPO 2010 atklāšanas Šanhajas centrā līdzās ķīniešu (Lei Hua, Sha Qin, Wang Lin, Rose Tang), franču (Virginie Lerouge Knight) un itāliešu (Daniele Mattioli) mākslinieku darbiem ir apskatāms arī trīs latviešu mākslinieku – Kaspara Podnieka, Kriša Salmaņa un Zanes Mellupes – veikums. Izstādē „Asfalts, betons”, kas ir atvērta apmeklētājiem no 6. aprīļa līdz 27. aprīlim, ir eksponēti Kaspara Podnieka darbi no sērijas „Bez nosaukuma” un Kriša Salmaņa animācija „Duša” (Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājums), kas kim? / VKN galerijā bija izstādīti šā gada sākumā.

        
Kadri no Kriša Salmaņa animācijas Duša

Izstāde „Asfalts, betons” aicina apmeklētājus pārdomāt jautājumu par ekonomiskās attīstības slēptajām izmaksām. Izstāde pēta to spiedienu, ko ekonomiskās izaugsmes un globālās krīzes laikmetā izjūt kā atsevišķi indivīdi, tā ģimenes un pat veselas kopienas. No neseniem skandāliem līdz aizvien aktuālām problēmām – mākslinieku unikālais skatījums mudina apstāties un pārdomāt,  kas mēs esam un kurp dodamies.

Izstādē ir meklējama Yongkang Lu mākslas un amatniecības ielā, kas atrodas bijušajā Šanhajas Franču rajonā. Kādreizējā tirgus iela ir pārveidota tā, lai gan Šanhajas iedzīvotāji, gan ciemiņi varētu baudīt pilsētas radošo gaisotni, vienlaikus nezaudējot saikni ar tradicionālo dzīvesveidu.


kim?