Izstāde "The Way" Starptautiskajā lidostā "Rīga"

kim? 

Jūlija vidū starptautiskajā lidostā Rīga tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāde The Way (Ceļš). Tā iecerēta kā viens no pirmajiem šāda veida pasākumiem, lai piesaistītu plašu starptautisku uzmanību – attīstītu Rīgas kā laikmetīgās kultūras un mākslas centra tēlu.

Sadarbībā ar starptautisko lidostu Rīga un citiem domubiedriem izstādi organizē kim?. The Way būtība un unikalitāte ir mākslas darbu ekspozīcijas izvietošana ārpus ierastajām izstāžu telpām. Kopumā lidostā tiks izstādīti 18 Baltijas autoru mākslas darbi. Mediju pārstāvjiem ir jau prezentēts pirmais izstādes darbs, kura autors ir daudzsološais jaunās paaudzes mākslinieks Kaspars Podnieks. 

   
The Way preses konference 2010. gada 7. jūlijā, Starptautiskā lidosta Rīga.

„Laikā, kad mākslas darbu aplūkotāji iepazīsies ar izstādes ekspozīciju, liela daļa no viņiem būs ceļā, tādējādi ar ceļu saistītā izstādes tēma varētu būt īpaši aktuāla. Mēs sniegsim lidostas viesiem iespēju sastapties ar mākslu, kas, izgājusi ārpus ierastās telpas, var kļūt par vienu no viņu ceļa pieturas punktiem,” par izstādes ideju stāsta Daiga Rudzāte, The Way kuratore.

Lai starptautiskā mērogā informētu par Rīgā radītajiem mākslas darbiem un veicinātu tūristu piesaisti Latvijas mākslas pasākumiem, tiks izmantota starptautiskās lidostas Rīga izejošā, ienākošā, tranzīta un transfēra pasažieru plūsma. 

„Starptautiskā lidosta Rīga ir atvērta idejām, tai ir būtiska sociālās un kultūras telpas nozīme, jo šeit ir dažādu tautu un kultūru ceļojumu krustpunkts. Tā ir lieliska iespēja akcentēt Latviju kā radošu kultūras un mākslas valsti. Lidostas atvērtība kultūras un mākslas pasaulei ir vēlēšanās ceļotājiem radīt patīkamu vidi un telpu,” norāda Jānis Ķuzulis, VAS „Starptautiskā lidosta Rīga” valdes loceklis.

Ar izstādes The Way palīdzību paredzēts paplašināt ne tikai ārvalstu, bet arī Latvijas sabiedrības pieeju vērienīgiem kultūras pasākumiem. Izstāde būs arī viens no būtiskiem posmiem Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas vīzijas attīstīšanā, pierādot, ka Rīga ir aktīvs laikmetīgās kultūras un mākslas centrs, plānotas arī citas aktivitātes, piemēram, mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts 2010 un gaismas festivāla Staro Rīga ietvaros.

The Way atbalstītāji: VAS „Starptautiskā lidosta Rīga”, a/s „Aizkraukles Banka”, Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, „VKN”, „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”, „Samsung”, „MAP/Antalis”, „Arctic Paper”, tipogrāfija „Ulma”, „airBaltic”, Rīgas dome, “Eurolines Lux Express”, „Kolonna”, „Domu Konstrukcijas”.

Informatīvie atbalstītāji: „Riga This Week”, „Studija”, „Dizaina Studija”, „Foto Kvartāls”, „LNT”, „JCDecaux”, “Magnum”, “Baltic Outlook”.


Papildu informācija:
Zane Onckule
kim? projektu vadītāja
Mob. tālr.: +371 26537438, zane.onckule@kim.lv, www.kim.lv


kim?