kim? vasaras skolas ir noslēgušās

kim? Pēc divu nedēļu ilgas spraigas un aizrautīgas darbošanās, pirmdien, 16. augustā, noslēdzās kim? vasaras skolas. Foto un video skolu ietvaros 40 vidusskolas vecuma jaunieši klausījās lekcijas par fotogrāfijas un kino vēsturi un teoriju, viesojās fotogrāfu un filmu studijās un laikrakstu redakcijās, apmeklēja Cēsu Mākslas festivālu, Fotogrāfijas muzeju, Latvijas Mākslas akadēmiju un kinopilsētu Cinevilla, Film Angels Studio.

Foto skolu vadīja Raimo Lielbriedis, bet par kinoprasmēm rūpējās Lauma Epnere, piedaloties Mārtiņam Rudzītim.

Foto skolas dalībnieki noklausījās Alises Tīfentāles lekciju "Fotogrāfija mākslā 20. un 21. gadsimtā", Vladimira Svetlova lekciju par modes fotogrāfiju, viesojās Valta Kleina studijā, laikraksta ''Diena" redakcijā, piedalījās foto sesijā Latvijas Radio ēkā, iepazinās ar F64, pabija LMA Vizuālās komunikācijas nodaļā un tikās ar tās vadītāju Ojāru Pētersonu; Māris Ločmelis jauniešiem stāstīja par izglītību fotogrāfijas jomā.

Kino skolas dalībnieki noklausījās Sanitas Grīnas lekciju "Kino vēsture - no pirmssākumiem līdz mūsdienām", 2ANNAS vadītājas Mārīte Lempa un Dana Indāne stāstīja par pieredzi festivāla 2ANNAS organizēšanā, Gatis Šmitis, Jānis Nords, Aiks Karapetjans stāstīja par izglītības pieredzi kino jomā ārzemēs; par scenāriju veidošanu stāstīja Astra Zoldnere, savukārt Dita Rietuma un Ināra Slucka iepazīstināja ar "Kinoskolu" un demonstrēja tur tapušās filmas. Ivars Zviedris, šī gada Lielā Kristapa balvas ieguvējs, vēstīja par dokumentālo kino.

Jauniegūtās prasmes, zināšanas un pieredzi atspoguļo vasaras skolu dalībnieku darbi – fotogrāfijas un video filmas – tie līdz 3. septembrim apskatāmi kim? mācību izstāžu telpā mit; savukārt skolu norisē var ielūkoties ikviens, „izšķirstot” foto albumu kim? Picasa portālā.

Noslēgumā skolēnu veidotie darbi  apskatāmi kim? telpās, plānotas arī prezentācijas un izstādes cituviet Latvijā.

Skolu dalībniekiem kim? nodrošināja:
•    attiecīgu tehnisko aprīkojumu;
•    e-talonus sabiedriskajam transportam skolas darbības laikā;
•    divas ēdienreizes – pusdienas un vakariņas (par īpašām vajadzībām, piemēram, veģetārajām vai miltus nesaturošām maltītēm lūdzam informēt savlaicīgi);
•    neparedzētu izdevumu segšanu.

Papildus ārpus Rīgas dzīvojošiem dalībniekiem kim? nodrošināja:
•    transporta izdevumus līdz Rīgai un atpakaļ atmaksu 100% apmērā;
•    naktsmītnes studentu viesnīcā „PRIMA” (Rīgā, Rēznas ielā 10, korpuss 1);
•    brokastis viesnīcā.

Vasaras skolas atbalstīja
Eiropas Savienības neformālās izglītības programma "Jaunatne darbībā".
Īpašs paldies visiem lektoriem, viesmīlīgajām studijām un skolu virsvadītājiem Laumai Epnerei un Raimo Lielbriedim, un visiem organizatoriem - pašiem jauniešiem! 


kim?