Veiksmīgi noslēgušās radošās darbnīcas

kim? 


"Šaujot gleznas" Niki de Sanfalles stilā

Sestdien, 21. augustā, svinot Rīgas svētkus, laikmetīgās mākslas muzeja pilotprojekta kim? galerijās un arī pagalmā, notika O!Kartes atvērtās darbnīcas Spīķeros.

No plkst. 15.00 līdz pat pusnaktij ikvienam apmeklētājam bija iespējams piedalīties un radīt jaunus darbus krāsu, skulptūru, instalāciju, foto, grafiti un performanču darbnīcās.


Krāsu darbnīca kim? pagalmā

Iedvesmojoties no tādiem laikmetīgās mākslas meistariem kā Īva Kleina, Niki de Sanfalles, Ervīna Vurmsa, Džeksona Polloka un citiem, tika radītas mirkļa skulptūras un cukura mākslas darbi, „sašautās gleznas”, tapa papīra un kartona aplikāciju darbi, nozīmītes un pastkartes, fotogrāfijas ar Jajoi Kusamas „polkas punktiem” rotātā telpā, mainīta telpas izpratne ar pāris tūkstošu balonu palīdzību, un ikviens varēja pārtapt par humanoīdu, ietērpjoties Ernesto Neto stila humanoīda skulptūrā.

Lietus brīžos un līdz vēlai naktij kim? 3. stāva lekciju zālē bija skatāma „Future Shorts” īsfilmu izlase.
 
Darbnīcu dalībnieki un apmeklētāji varēja iepazīties arī ar kim? galerijās apskatāmajām izstādēm: nīderlandiešu mākslinieka Aldo Krūzes (Aldo Kroese) ūdens skulptūrām izstādē „Svešpieplūde”, Maijas Kurševas grafikām un halucinogēnā audio stāsta izstādē „Trīskājains gadījums” un radošās grupas „Orbīta” pārdomām par komentāru nozīmi mākslas darba izprašanā izstādē „Komentāri“. Programmas Nr. 14 izstādes aplūkojamas vēl šo nedēļu, līdz 29. augustam.

Rīgas svētku dienā, piedaloties divarpus tūkstošiem apmeklētāju, tika radīts daudz gan mirklīgu, gan paliekošu radošu darbu; paši apmeklētāji priecājās par iespēju tos ņemt līdzi, mājup dodoties, un izteica vēlēšanos, lai šādi pasākumi lieliem un maziem mūsdienu mākslas interesentiem pilsētas svētku un festivālu ietvaros notiktu arī turpmāk.

kim? pateicas radošo darbnīcu atbalstītājiem: O!Kartei, Rīgas domei, Kultūras ministrijai, Valsts Kultūrkapitāla fondam, Stora Enso un Coca-Cola Hellenic.

Īpašs paldies arī visiem brīvprātīgajiem, kas bija neaizvietojami palīgi plaši apmeklētajā notikumā!


Krāsu darbnīca: nospiedumi Īva Kleina stilā.

Plašs attēlu klāsts no šī notikuma: kim? Picasa albumā.

Uzmanību visiem darbnīcu dalībniekiem un apmeklētājiem: punktotās istabas fotodarbnīcas un citi priecīgi attēli  līdz 4. septembrim būs pieejami lejuplādei mūsu Picasa albumos; aicinām izmantot šo iespēju un paldies fotogrāfiem par dalīšanos ar bildēm!

 


kim?