kim? Baltā nakts

kim? 

Ikgadējās Baltās nakts laikā kim? kopā ar vietējiem un ārzemju māksliniekiem aicina uz aizraujošu laikmetīgās mākslas programmu Spīķeros. Trīs jaunas izstādes, interaktīvas performances, pašmāju un ārzemju mākslinieku uzstāšanās notiks no plkst. 19.00 līdz pat 02.00.

Vakara gaitā kim?  telpās tiks atklātas vairākas jaunas izstādes: kim? / VKN galerijā durvis vērs Kriša Salmaņa izstāde "Bezmiegs". Noskaņota tuvu neomulīgam sapnim, izstāde ievelk skatītāju pasaulē, kur visvienkāršākās ikdienas darbības kļuvušas neuzveicamas un staignas. kim? / FK galerijā būs skatāma Ievas Epneres izstāde "Zaļā zeme" - reiz nemierīgas dzīvības pārņemtas pilsētas portrets, kur šobrīd vējo aizaugušas pļavas un strāvo vientulība.

Līdz ar latviešu māksliniekiem Baltajā naktī izstādi atklās arī pazīstamā dāņu mākslinieku grupa "Superflex", izvietojot apokaliptisku instalāciju „Flooded McDonald’s” (Applūdušais Makdonalds) kim? / RIXC galerijā. Starptautiski pazīstamās apvienības "Superflex" izstāde notiek laikmetīgās mākslas festivāla Survival Kit 2 ietvaros sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un ar Dānijas Kultūras institūta un Dānijas Mākslu padomes (The Danish Arts Council) atbalstu. Visas trīs izstādes  līdz 3. oktobrim būs aplūkojamas kim? galerijās.


Superflex. "Applūdušais McDonald's" (2006, 20')

Baltajā naktī viesosies dauzpusīga radošā grupa "Mother Eleganza" no Lietuvas - desmit mākslinieku, mūziķu un dizaineru grupa gan iekštelpās, gan ārpus tām uzstāsies ar performancēm, atvērs jaunizceptu ideju kiosku, nelielu izstādi, demonstrēs savu filmu "Mīlestība", un uzstāsies dzīvo mūziku.


Mother Eleganza. Veikaliņš.


Mother Eleganza. Kadrs no filmas "Mīlestība".

Katram apmeklētājam būs iespēja iesaistīties Kriša Salmaņa instalācijā "Glezniecības triumfs". Krišs Salmanis piedāvā izaicinājumu: nostāties aci pret aci ar vecmeistara (kurš reiz bija jauns un novatorisks) Vilhelma Purvīša gleznu un izlemt - ņemt vai neņemt rokā peintbola spēles šauteni, lai radītu jaunu vizuālu vēstījumu pāri ziemas ainavai, kas tapusi pirms simts gadiem.

Baltās nakts programma kim? ilgs no plkst. 19.00 līdz 02.00

Ieeja brīva.


kim?