Viesojas Emma Smita, THE SHOWROOM kuratore

kim? 

No 1. līdz 5. septembrim pēc kim? aicinājuma un ar aviokompānijas airBaltic atbalstu Rīgā viesojas māksliniece un mākslas kuratore Emma Smita (Emma Smith) no Londonas.


The Show Room, 63 Penfold Street, London.

Emma Smita ir Londonas „The Showroom” galerijas mākslas kuratore, mākslinieku un dizaineru programmas „The Communal Knowledge programme” veidotāja. Līdzās daudzpusīgajam darbam „The Showroom” galerijā un tās projektos, Emma Smita ir organizācijas „Delta Arts” viena no vadītājiem. „Delta Arts” nodarbojas ar mākslinieku izglītību starptautiskos apmaiņas projektos; par šo darbu Emma Smita saņēmusi īpašu Britu padomes balvu (Special Commendation by the British Council at the UK Visual Arts Entrepreneur Awards) un kuratores darba gaitās saņēmusi vēl daudzus Lielbritānijas un starptautiskus apbalvojumus.

Kā māksliniece Emma Smita pēdējā laikā darbojusies Maurīcijā, Ķīnā un Indijā, strādā pie nākotnes projektiem Beirutā un Kenijā, un ir Lielbritānijas plašās mākslinieku organizācijas „Making a Living” vadošā locekle.

Vizītes laikā Emma Smita iepazīsies ar vairākām mākslas un starpnozaru radošajām organizācijām, apmeklēs galerijas un būs klāt kultūras foruma „Baltā nakts” un laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 2” norisēs kim? galerijās un visā Rīgā. Emmas Smitas mērķis ir atrast sadarbības partnerus starptautiskajiem projektiem un izstādēm „The Showroom” galerijā un aizsākt auglīgas diskusijas ar Latvijas laikmetīgās mākslas pārstāvjiem.

Mākslinieces un kuratores Emmas Smitas vizīti Rīgā atbalsta aviokompānija airBaltic.


kim?