kim? un lidostas "Rīga" konkurss!

kim? 

kim? sadarbībā ar Starptautisko lidostu “Rīga” no 8. septembra līdz 3. oktobrim rīko konkursu, kura uzvarētājiem būs unikāla iespēja apmeklēt laikmetīgās mākslas izstādi lidostā “Rīga”. Šajā konkursā katram interesentam būs iespēja atbildēt uz vienu jautājumu par izstādi Starptautiskajā lidostā “Rīga” un kļūt par vienu no 10 cilvēkiem, kas kopā ar kādu izvēlētu mākslinieku dosies uz lidostu, iekļūstot pilnīgi visā izstāžu teritorijā. Šī ir unikāla iespēja, kas būs spēkā tikai trīs reizes, tieši mēnesi pirms izstādes slēgšanas 3. oktobrī. Pirmais konkurss norisināsies no 8. līdz 15. septembrim, lai tā 10 uzvarētāji jau 20. septembrī var doties uz Starptautisko lidostu “Rīga”.  Rezultāti par konkursa uzvarētājiem būs pieejami delfi.lv un kim.lv mājaslapā 16. septembrī. Pirmais konkursa jautājums laikmetīgās mākslas izstādes „The Way” sakarā ir:

„Ko nozīmē saīsinājums F5 – a) Fuel 5, b) Fifty-Five, c) Famous Five?”

Atbildi uz šo jautājumu kopā ar savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru lūdzu sūtīt uz e-pastu kim@kim.lv ar norādi “The Way konkursam” līdz 15. septembrim.

Kā jau iepriekš ziņots, no 22. jūlija līdz 3. oktobrim Starptautiskajā lidostā „Rīga” ir apskatāma kim? organizēta laikmetīgās mākslas izstāde „The Way” („Ceļš”), kurā piedalās mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Izstāde ir tapusi ciešā sadarbībā ar Starptautisko lidostu „Rīga”.

2009. gadā Starptautiskā lidosta „Rīga” uzņēma vairāk nekā 4 miljonus pasažieru, - vairums no tiem ceļo tranzītā un ārpus lidostas teritorijas nenokļūst. Māksla, savukārt, izkāpjot no savas ierastās „teritorijas”, ir atteikusies no tik elitārā statusa, pārtop par sava veida kompasu ceļojoša skatītāja rokās. Mākslas darbus tagad  iespējams atrast tax free veikalu, kafejnīcu tuvumā un ceļā uz kārtējiem iekāpšanas vārtiem.

„The Way” ir apskatāmi ievērību guvuši Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mākslinieku darbi. Latviju pārstāv: Evelīna Deičmane, Dace Džeriņa, Jānis Filipovičs; F5: Līga Marcinkeviča, Mārtiņš Ratniks, Ieva Rubeze; Kaspars Groševs, Ģirts Korps, Maija Kurševa, Līga Marcinkēviča, Katrīna Neiburga, Anta Pence, Dita Pence, Kaspars Podnieks, Kristīne Plūksna, Krišs Salmanis, Armands Zelčs. Igaunijas mākslinieki: Rauls Kellers (Raul Keller), Trīne Tamma (Triin Tamm); Lietuvas mākslinieki: Ugņus Gelguda (Ugnius Gelguda), Žilvins Landzbergs (Žilvinas Landzbergas).

Izstādes “The Way” iekārtošana un arī uzturēšana ir liels darbs ar vairāk nekā 30 cilvēku – mākslinieku un visu lidostas darbinieku -  iesaistīšanos. Lidosta ir ļoti komplicēta telpa, kur valda noteikumi, bez kuriem tās darbs nevarētu pastāvēt, tādēļ māksliniekiem bija ļoti svarīgi ievērot visas instrukcijas, caurlaides un pavadošo darbinieku ieteikumus. Arī mākslas darbu izvietošanā tika pieņemti vairāki īpaši risinājumi, kas ļāva palūkoties uz mākslas darbiem pavisam citā aspektā, nekā tas būtu, izstādot tos kādā galerijā. Izstādes veidotājiem, piemēram, bija jāizvairās no tādiem mākslas darbiem, kuri varētu cilvēkos izraisīt bažas vai bailes no lidojuma – mākslas darbi mēdz paust dažādus nedrošības aspektus, pašiem autoriem to pat neapzinoties.

Tagad gan lidosta, gan Rīgas iedzīvotāji var lepoties ar to, ka lidosta ir ne tikai transporta mezgls vai vieta, kur var ērti iepirkties vai baudīt maltīti, bet arī kultūras telpa, kas dod iespēju plašam skatītāju lokam novērtēt Baltijas māksliniekus.

Izstādes „The Way” darbi ir izvietoti visā Starptautiskās lidostas „Rīga” publiskajā un pasažieru zonā – darbus, kas atrodas pasažieru zonā, var apskatīt tikai tie, kas atlido, aizlido vai ir Starptautiskās lidostas „Rīga” tranzītpasažieri.

Atbalstītāji: VAS „Starptautiskā lidosta Rīga”, a/s „Aizkraukles Banka”, Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, „VKN”, „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”, „Samsung”, „MAP/Antalis”, „Arctic Paper”, tipogrāfija „Ulma”, „airBaltic”, Rīgas dome, “Eurolines Lux Express”, „Kolonna”, „Domu Konstrukcijas”, „Dreamer”, lielformāta druka „Grupa lukss”, „Vides reklāma”.

Informatīvie atbalstītāji: Riga This Week, Studija, Dizaina Studija, Foto Kvartāls, LNT, JCDecaux, Magnum, Baltic Outlook, Live Riga, Veto Magazine, ¼ Satori.


kim?