Piedalies konkursā un dodies tūrē pa izstādi "The Way"

kim? 

kim? sadarbībā ar portālu Delfi un Starptautisko lidostu „Rīga” rīko jau otro konkursu, kura uzvarētājiem būs unikāla iespēja piedalīties ekskursijā laikmetīgās mākslas izstādē „The Way”. Šī konkursa dalībniekiem, atbildot uz vienu jautājumu, būs iespēja kļūt par vienu no 10 cilvēkiem, kas kopā ar mākslinieku Armandu Zelču dosies uz lidostu un mākslinieka vadībā iepazīs izstādē eksponētos darbus, piekļūstot lidostas zonām, kas neceļotājiem citkārt paliek nepieejamas. Šoreiz konkursa jautājums par laikmetīgās mākslas izstādi „The Way” ir sekojošs:

Kā sauc Armanda Zelča darbu, kas ir izstādīts Starptautiskajā lidostā „Rīga”?
a) Ir laiks! , b) Laiks skrien..., c) Laika nav!

E-pastu ar pareizo atbildi, savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru lūdzam iesūtīt līdz 28. septembra plkst. 23:59 uz e-pasta adresi: kim@kim.lv ar norādi „The Way konkursam”. Ar uzvarētājiem sazināsimies telefoniski un ar e-pastu starpniecību. Pati ekskursija ieplānota piektdien, 1. oktobrī no plkst. 13:00 līdz 14:00.

Kā jau iepriekš ziņots, no 22. jūlija līdz 3. oktobrim Starptautiskajā lidostā „Rīga” ir apskatāma kim? organizēta laikmetīgās mākslas izstāde „The Way” („Ceļš”), kurā piedalās mākslinieki no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Izstāde ir tapusi ciešā sadarbībā ar Starptautisko lidostu „Rīga”.

Komentējot šo unikālo izstādi, savus viedokļus ir izteikuši arī divi no māksliniekiem, kuri ir pārstāvēti šajā izstādē – Maija Kurševa un Armands Zelčs.

Maija Kurševa: „Lai arī diskutēt par izstādes „The Way” pozitīvajiem un negatīvajiem aspektiem var ilgi, tas, ko es visvairāk novērtēju izstādes kontekstā, ir tieši jauno mākslas darbu rašanās. Konkrēti mans darbs tika veidots jau pēc Starptautiskās lidostas „Rīga” drošības ierobežojumu izzināšanas (saraksts sastādīja 3 lappuses ar to, ko mākslas darbi nedrīkst ietvert), tāpēc šie tā sauktie ierobežojumi man palīdzēja ķerties klāt tādiem materiāliem, kuri varbūt manos darbos netiek izmantoti tik bieži - piemēram, animācijas. Kopumā, lai arī pati izstāde bija izveidota kā savdabīgs rīks mākslas popularizēšanā, mani māc bažas, ka darbi, izlikti tik svarīgā satiksmes mezglā, var „izšķīst” vai arī pazust, kļūt par dekorāciju, līdz ar to zaudējot savu mākslas vērtību. Tikmēr tie darbi, kuri tika pamanīti, meklēti un arī atrasti nepārprotami deva arī savu ieguldījumu Baltijas laikmetīgās mākslas popularizēšanā.”

Armands Zelčs: „Izstāde „The Way” izrādījusies sava veida eksperiments, kurā tika „pārbaudīta” cilvēku reakcija uz no slēpņa uzglūnošu laikmetīgo mākslu. Pārbaude notika sekojošās discpilīnās: identificēšana, iepazīšana, attieksmes veidošana un refleksija. Veiktā „pārbaude” uzprasās to salīdzināt ar alķīmiju, kas izvirzītos utopiskos mērķus atrast filozofijas akmeni un mūžīgās jaunības eliksīru neizpildīja, taču ceļā uz tiem atklāja daudzas noderīgas lietas. „The Way” gadījumā radās daudz jaunu mākslas darbu un tas, manuprāt, nav mazsvarīgi.”

Līdzās Maijas Kurševas un Armanda Zelča darbiem izstādē „The Way” ir apskatāmi daudzu citu ievērību guvušu Latvijas, Igaunijas un Lietuvas mākslinieku darbi. Latviju pārstāv: Evelīna Deičmane, Dace Džeriņa, Jānis Filipovičs; F5 (Līga Marcinkeviča, Mārtiņš Ratniks, Ieva Rubeze), Kaspars Groševs, Ģirts Korps, Līga Marcinkēviča, Katrīna Neiburga, Anta Pence, Dita Pence, Kaspars Podnieks, Kristīne Plūksna, Krišs Salmanis. Igauniju pārstāv: Rauls Kellers (Raul Keller), Trīne Tamma (Triin Tamm). Lietuvu pārstāv: Ugņus Gelguda (Ugnius Gelguda), Žilvins Landzbergs (Žilvinas Landzbergas).

Izstādes „The Way” darbi ir izvietoti visā Starptautiskās lidostas „Rīga” publiskajā un pasažieru zonā – darbus, kas atrodas pasažieru zonā, var apskatīt tikai tie, kas atlido, aizlido vai ir Starptautiskās lidostas „Rīga” tranzītpasažieri.

Izstādes atbalstītāji: VAS „Starptautiskā lidosta Rīga”, a/s „Aizkraukles Banka”, Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, „VKN”, „P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības”, „Samsung”, „MAP/Antalis”, „Arctic Paper”, tipogrāfija „Ulma”, „airBaltic”, Rīgas dome, “Eurolines Lux Express”, „Kolonna”, „Domu Konstrukcijas”, „Dreamer”, lielformāta druka „Grupa lukss”, „Vides reklāma”. Informatīvie atbalstītāji: „Riga This Week”, „Studija”, „Dizaina Studija”, „Foto Kvartāls”, „LNT”, „JCDecaux”, „Magnum”, “Baltic Outlook”, „Live Riga”, „Veto Magazine”.


kim?