Elizabete Rozena: lekcija par fon Trīra skolu

kim? 

Sestdien, 13. novembrī 12.00 kim? zālē notiks Dānijas Nacionālās kinoskolas pārstāves Elizabetes Rozenas stāstījums par šo augstākās izglītības iestādi, ko absolvējuši pasaulslaveni režisori - Larss fon Trīrs, Tomass Vinterbergs, Kristofers Boe un citi.

Tiks demonstrētas arī  īsfilmas, kas tapušas šajā kinoskolā, kuru pamatoti uzskata par vienu no spēcīgākajām Eiropā.

Elizabetes Rozenas lekcija, ko pavadīs filmu skate, ir viens no pasākumiem Kinoizglītības aspektiem veltīto semināru sērijā, kuru mērķis ir rosināt diskusiju par kinoizglītības aspektiem gan Latvijā, gan Ziemeļvalstīs. Paralēli kinoteātrī KSuns no 12. - 14. novembrim ir tiek piedāvāta Dānijas Nacionālajā kinoskolā tapušo filmu programma. Programmā iekļauti Larsa fon Trīra, Tomasa Vinterberga, Kristofera Boes, Pernillas Fišeres Kristensenas un citu slavenu dāņu režisoru pirmie darbi.

Dānijas Nacionālā kinoskola ir dibināta 1966. gadā un ir vienīgā skola Dānijā, kur iespējams iegūt augstāko izglītību kinematogrāfijā un televīzijas specialitātēs. Kinoskola ir Dānijas Kultūras ministrijas pakļautībā un sagatavo speciālistus 10 nozarēs – animācijas, dokumentālo un spēles filmu režisorus, televīzijas režisorus, scenāristus, producentus, operatorus, montāžas režisorus un skaņu operatorus. Skolu beiguši daudzi pasaulē pazīstami kino profesionāļi.

Ieeja – brīva!

Pasākumu rīko Dānijas Kultūras institūts, KSuns, Kinoskola.

Atbalsta:  Nordplus, KKF, kim?

Vairāk informācijas:
Dita Rietuma
29277637


kim?