kim? notikumi janvārī

kim? 

2011. gada janvārī aicina aplūkot 3 jaunas izstādes kim? galerijās, piedalīties patiesības tēmai veltītā diskusijā "Vakariņas patiesības gaismā" un vakara sarunā par foto institūcijām un jauno fotogrāfijas portālu "FK" - "Fotogēnisks uzvedums".

19. un 20. janvāris - "Vakariņas patiesības gaismā"

Piemērojot antīkās Grieķijas tradīciju – kopā sanākšanu un filosofisku jautājumu apspriešanu saviesīgā atmosfērā – kim? gribētu iepazīstināt ar potlach jeb sarunām groziņu vakara veidā. Sadarbībā ar vācu neatkarīgo kuratori Elēnu Blūmenšteinu no Salon Populaire un Latvijas Mākslas akadēmiju kā pirmais sarunu temats ir izvēlēta patiesība – patiesības paušana un attiecības ar to kultūras kontekstā. Sarunas tiks risinātas, balstoties uz filosofiskiem tekstiem, personisko pieredzi, stāstiem un pārdomām. Diskusijās ir aicināti piedalīties arī mākslas vēsturnieki, kritiķi, rakstnieki un mākslinieki.

Pasākuma programma:
19. janvārī, 16:20  – Saruna pie grāmatu galda Latvijas Mākslas akadēmijā, Kalpaka bulvārī 13
Vada: Elēna Blūmenšteina un LMA mācībspēki.

20. javārī, 19:00, kim? lasītavā – Potlach jeb groziņu vakars. Vada: kim? komanda un Elēna Blūmenšteina.

Tā kā vietu skaits lasītavā ir ierobežots, lūgums pieteikt savu dalību 20. janvāra sarunu vakaram, rakstot uz e-pastu: katrina.teivane@kim.lv

Elēna Blūmenšteina (Ellen Blumenstein, 1976) ir neatkarīgā kuratore no Vācijas, kuratoru apvienības The Office biedre, kā arī  pārstāv Salon Populaire, kas ir tikšanās vieta sarunām par mākslu un mākslai radniecīgām tēmām ar mērķi apskatīt dažādas idejas, viedokļus un kontekstus.
Elēna Blūmenšteina no 1998. līdz 2005. gadam strādāja Berlīnes Laikmetīgās mākslas institūtā (KW – Institute for Contemporary Art). Kopš 2005. gada kuratore ir rīkojusi vairākas nozīmīgas izstādes Vācijā un citviet Eiropā.

Diskusija notiks angļu valodā. Atbalsta: Gētes institūts Rīgā, Eurolines Lux Express

27. janvārī, 18:30, kim? lekciju telpā -  "Fotogēnisks uzvedums" - saruna par foto institūcijām  Latvijā ar žurnāla "Foto Kvartāls" redaktori (2006 - 2010) Alisi Tīfentāli, jaunā fotogrāfijas portāla "FK" redaktoru Arni Balču un Latvijas Fotogrāfijas muzeja pārstāvjiem.

No 8. janvāra līdz 13. februārim aicinām apmeklēt 3 izstādes kim? galerijās:

kim? / VKN galerijā - Ojārs Pētersons. "Oranžā puse"

2. stāva galerijās:
Romans Korovins. "Kotletes un sniegs"
Inga Meldere. "Unwritten" (Neuzrakstīts)

Jaunums! Lai katram kim? izstāžu ciklam būtu sava "seja", esam aicinājuši vairākus māksliniekus, grafiskos dizainerus, veidot 2011. gada kim? vizuālos materiālus (kartiņas, plakātus). Janvārī kim? sadarbojas ar lietuviešu grafisko dizaineri Godu Budvītīti (Budvytyte).

Ieeja izstādēs un pasākumos - bez maksas


kim?