Patiesībai veltīti vakari kim? un LMA

kim? 

19. un 20. janvārī kim? ielūdz uz sarunām ar vācu neatkarīgo kuratori Elēnu Blūmenšteinu – “Vakariņas patiesības gaismā” – notikumu divu vakaru garumā, kas būs veltīts tik svarīgai tēmai kā patiesība.

Piemērojot antīkās Grieķijas tradīciju – kopā sanākšanu un filosofisku jautājumu apspriešanu saviesīgā atmosfērā – kim? gribētu iepazīstināt ar potlach jeb sarunām groziņu vakara veidā. Sadarbībā ar kuratori Elēnu Blūmenšteinu no Salon Populaire (Berlīne) un Latvijas Mākslas akadēmiju par pirmo sarunu tematu ir izvēlēta patiesība – patiesības paušana un attiecības ar to kultūras jautājumu kontekstā. Sarunas tiks risinātas, balstoties uz filosofiskiem tekstiem, personisko pieredzi, stāstiem un pārdomām.

Pasākuma programma:
19. janvāris, 16:20 – Saruna pie grāmatu galda ar Elēnu Blūmenšteinu un LMA mācībspēkiem Latvijas Mākslas akadēmijā, 2. stāvā pie bibliotēkas, Kalpaka bulvārī 13.

20. janvāris, 19:00 – Potlach jeb groziņu vakars kim? laikmetīgās mākslas centrā, Spīķeros, Maskavas ielā 12/1. Vada – kim? komanda un Elēna Blūmenšteina.
Lai vakara atmosfēra būtu jo patīkamāka un sarunas – jo auglīgākas, kim? aicina viesus uz 20. janvāra pasākumu ierasties ar groziņiem!
Tā kā vietu skaits lasītavā ir ierobežots, lūgums pieteikt savu dalību groziņu vakaram, rakstot uz e-pastu: katrina.teivane@kim.lv

Elēna Blūmenšteina (Blumenstein, 1976) ir vācu neatkarīgā kuratore un 2009. gadā dibinātās kuratoru apvienības The Office biedre, kā arī viņa pārstāv Salon Populaire (Berlīne) - vietu, kur tiekas, lai sarunātos par mākslu un mākslai radniecīgām tēmām ar mēŗķi apskatīt un veicināt saskari starp dažādām idejām, viedokļiem un kontekstiem.
No 1998. līdz 2005. gadam Elēna Blūmenšteina strādāja par kuratori Berlīnes Laikmetīgās mākslas institūtā (KW – Institute for Contemporary Art). Kā kuratore viņa ir rīkojusi vairākas nozīmīgas izstādes Vācijā un citviet Eiropā.

Plašāks izklāsts par “Vakariņām patiesības gaismā” - kim? notikumu sadaļā.

Diskusijas notiks angļu valodā. Ieeja pasākumos – bez maksas.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Gētes institūts Rīgā, Eurolines Lux Express


kim?