kim? izstāžu atklāšana 17. februārī

kim? 

No 2011. gada 18. februāra līdz 27. martam kim? laikmetīgās mākslas centra galerijās 3 jaunas izstādes: Kaspara Podnieka “Savienotie trauki”, Mārtiņš Ratniks - "Projekcijas" un "Haralds Zēmans: Dokumenta 5". Atklāšana - 17. februārī 19.00!

kim? / VKN galerijā - Kaspara Podnieka izstāde “Savienotie trauki”.

kim? / RIXC galerijā notiks Mārtiņa Ratnika personālizstāde “Projekcijas”. Izstādē būs skatāmas trīs projekcijas, no kurām centrālā veidos iedomāta objekta kustības projekciju, savukārt pārējās divas būs saistītas ar telpas iluzoro attēlu divās dimensijās, vai, tieši pretēji, ar plakana objekta radītu ilūziju par telpu. Mākslas darbu papildinās tam īpaši radīta skaņa, ko ir veidojusi mūziķu apvienība Clausthome (Lauris Vorslavs, Ģirts Radziņš), kas uzstāsies arī izstādes atklāšanas ietvaros.

kim? laikmetīgās mākslas centrs piedāvā aplūkot izstādi no Starptautiskās neatkarīgās kuratoru apvienības ICI izstāžu cikla “Izstāde kastē” -“Haralds Zēmans: Dokumenta 5”. Izstādes materiālus apkopojis kurators Deivids Pleckers (ASV). Ekspozīcija būs skatāma kim? 2. stāvā.
3. martā 18.00 izstādes ietvaros kim? notiks mākslas zinātnieka Kaspara Vanaga lasījums "Izstādes algoritms" par Haralda Zēmana darbību un izstādi “Dokumenta 5”. Lekcijas ietvaros mākslas zinātnieks un kurators Vilnis Vējš stāstīs par paralēlajām norisēm Latvijas mākslā 1970. gados un mākslas zinātniece un kuratore Ieva Kulakova runās par kuratora darbu šodien.

Ieeja izstādēs bez maksas.

kim? februāra un marta izstāžu un notikumu ietvaros sadarbojamies ar dizaineri Kristapu Grundšteinu, kurš ir autors jaunajai kartiņai un plakātam!

Februāra / marta izstāžu laikā mūsu www sākumlapu rotā Artura Bērziņa kim? sienas gleznojuma foto. Oriģināls un mākslinieka otrs gleznojums ir aplūkojams kim? 3. stāvā, sarunu telpā blakus lasītavai. Darba nosaukums: "Viss ir autora, izņemot ideju - tā pasūtīta". Sienas gleznojumi tapuši 2010. gada nogalē.

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Kultūras ministrija, Šveices Konfederācijas vēstniecība, airBaltic, Kolonna, Epson, FineArtPrint.lv, VKN, RIXC, Valmiermuižas alus, Studija, Dizaina Studija, ¼ Satori


kim?