Tekstu lasījumu darbnīca "Haoss nr. 1"

kim? 

2011. gada 24. februārī un 10. martā plkst. 18:00 kim? laikmetīgās mākslas centrā norisināsies tekstu lasījumu darbnīcas ar nosaukumu "Haoss nr. 1” un "Haoss nr. 2". Lasījumi būs veltīti haosa teorijai, kuras sākotnējais pielietojums ir bijis eksakto zinātņu sfērā, taču to var izmantot un tā tiek reflektēta arī humanitārajās zinātnēs kā, piemēram, mākslas teorijā, filozofijā u.c.

Tekstu lasījumu darbnīcas mērķis ir veicināt starpdisciplināras izpratnes veidošanu Latvijas intelektuālajā telpā. Pulcinot dažādu nozaru profesionāļus un interesentus, darbnīcas uzdevums ir aplūkot noteiktus jēdzienus un atklāt to kopsakarības dažādos kultūras, zinātnes un/vai mākslas jomu aspektos, par pamatu izmantojot atslēgas tekstu lasīšanu un to kolektīvu analīzi.

Darbnīcas forma: Katru lasījumu ievadīs lektori, kuru profesionālā darbība un akadēmiskā interese ir saistīta ar kādu no darbnīcas semināru tēmām, šajā gadījumā - ar haosa teorijas pielietojumu praksē. Dalībnieki ir aicināti pieteikties darbnīcām iepriekš un sagatavoties, apgūstot izdales materiālus (tekstu fragmentus, katru aptuveni 10 - 15 lpp. apjomā), lai varētu par tiem reflektēt.

24. februāra darbnīcā: Fragmenti no Anrī Bergsona (Bergson, 1859-1941) “Radošā evolūcija”  (“Creative Evolution”; teksts angļu vai krievu val.) - lasa un komentē filozofs Andrejs Balodis; fragmenti no Mišela Serē (Serres, 1930) “Ģenēze" ("Genesis"; teksts angļu val.) un "Parazīts” ("The Parasite"; teksts angļu val.) - lasa un komentē filozofs Ainārs Kamoliņš.

"Haoss. Tekstu lasījumu darbnīca nr. 1” notiks latviešu valodā kim? lasītavā, Spīķeros, Maskavas ielā 12/1. Dalība - bez maksas.
Interesenti ir aicināti pieteikties, rakstot uz e-pastu: tekstu.lasijumu.darbnica@gmail.com


kim?