Bendžamina Torela un Katrīnas Ševaljē lekcija

kim? 

6. aprīlī 18.00 kim? notiks kuratora un publicista Bendžamina Torela (Benjamin Thorel, Francija) un mākslas vēsturnieces, žurnāla MAY redaktores Katrīnas Ševaljē (Catherine Chevalier, Francija) lekcija.

Savā priekšlasījumā “Smalks veids, kā iegūt ienaidniekus” (The Gentle Art of Making Enemies) Bendžamins Torels (castillo/corrales) runās par britu gleznotāju un rakstnieku Džeimsu Makneilu Vistleru (James McNeill Whistler, 1834 - 1903), kurš, ilgstošā sarakstē polemizējot ar Oskaru Vaildu, attīstīja dažādas pozitīvās un negatīvās kritikas formas, uzsverot valodas precīza lietojuma nepieciešamību un iespējas.

Turpinājumā Katrīna Ševaljē iepazīstinās ar laikmetīgās mākslas izdevuma MAY jaunāko, 5. numuru, un runās par “tagadnes vēsturi” (the history of the present). Stāstot par franču laikmetīgās mākslas vides veidošanos, mākslas vēsturniece arīdzan skaidros, kas viņu pamudināja izveidot jaunu žurnālu.

MAY pirmais numurs iznāca 2009. gada jūnijā. Kopš tā laika tas ir kļuvis par vienu no vadošajiem laikmetīgās mākslas žurnāliem Eiropā, kas apstrīd neoliberālisma metodes mūsdienu mākslas darbu radīšanā, kā arī kritikas un teorijas uzbūves pamatprincipus.

Vakara gaitā izstādes "Valoda mākslā / Two Occasions" ekspozīcijā norisināsies Džerija Bibija (Gerry Bibby) performance “Untitled Making Room in Two Acts. Act Two: Debut”.

Plašākas ziņas par lekciju kim? notikumu sadaļā.

Lekcija norisināsies angļu valodā. Ieeja - bez maksas.
Lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu: katrina.teivane@kim.lv

Atbalsta: Francijas Kultūras centrs, airBaltic


kim?