kim? otrā atklāšana godam nosvinēta!

kim? 

Aizvadītajā piektdienā, 12. jūnijā, kim? kopā ar META-KAFE piedzīvoja otro atklāšanu, kuru, kā lēšam, apmeklēja ap četriem simtiem cilvēku. kim? skatītāju uzmanībai piedāvāja divas jaunas izstādes un topošā režisora Toma Auniņa performanci-ceļojumu „O”. META-KAFE savukārt prezentēja savu jauno projektu – META-grāmatnīcu, kas tapusi sadarbībā ar dzejnieku apvienību „Orbīta” un portālu un izdevniecību „1/4 Satori”.

Līdz ar otro atklāšanu kim? mītnē Spīķeros būs apskatāmas divas jaunas izstādes. Galerija VKN kopš piektdienas vakara piedāvā apmeklēt atjautīgā Latvijas laikmetīgās mākslas pārstāvja Armanda Zelča personālizstādi „Bēgšanas mēģinājums”. Armands Zelčs ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju 2007. gadā un kopš tā laika ir nodarbojies ar savu darbu un ideju reprezentēšanu gan Latvijā, gan arī starptautiskajā vidē.

Tikmēr galerijā RIXC var ielūkoties austriešu mākslinieku Haralda Hunda (Harald Hund) un Paula Horna (Paul Horn) video instalācijā „Krītošās mēbeles” (2008). Tajā redzama radoša iznīcība, kad krītošās mēbeles piepilda tukšo telpu un liek zaudēt tik ierasto pamatu zem kājām un vārda burtiskā nozīmē apgriež pasauli kājām gaisā.

Izstāžu atklāšanas tīkamo burzmu vakara gaitā papildināja topošais režisors Toms Auniņš, kurš pirmo reizi publikai Latvijā prezentēja savu performanci-ceļojumu „O”. Toms Auniņš studē dramatiskā teātra režiju Latvijas Kultūras akadēmijā. Kopš 2002. gada darbojies alternatīvās mūzikas grupās Haemorrhage, Sporc, ½ H ½W u.c. – bungas, efekti, taustiņi, balss, klavieres, perkusijas, flauta, vargāns, ģitāra. Eksperimentālās mūzikas solo izpildītājs, divu viencēliena teātra izrāžu muzikālā noformējuma autors un izpildītājs.

Visa vakara gaitā nedalītu apmeklētāju uzmanību piesaistīja arī META-grāmatnīca, kas pavisam drīz jau tiks atvērta pastāvīgam apmeklējumam un piedāvās ne tikai iepazīties ar jaunākajām un labākajām Latvijas izdevniecību grāmatām, bet arī liks galdā garšīgus ēdienus un piedāvās īsto atmosfēru pusdienām, sarunām, lasīšanai un saviesīgiem notikumiem.

Bildes no atklāšanas pagaidām var apskatīt ŠEIT.

kim? un META-KAFE rosība turpinās dienu un nakti. Par jaunumiem ziņosim. Jau tagad ir skaidrs, ka ceturtdien, 18. jūnijā kim? aicinās visus uz Jāņa Taurena lekciju „Vai laikmetīgajā mākslā iespējama katarse?” (sadarbībā ar 1/4 Satori) un piektdien, 19. jūnijā uz austriešu režisores Valijas Ekspoertes (Valie Export) filmu „Invisible Adversaries” (sadarbībā ar Skaņu mežu).


kim?