Krisas Krausas filmas "Gravity and Grace" prezentācija

kim? 

2011. gada 5. maijā plkst. 19.00 izstādes "Valoda mākslā / Two Occasions. Fig. 7 - Konkrēti piemēri" ietvaros kim? notiks ievērojamās amerikāņu rakstnieces un eksperimentālo filmu režisores Krisas Krausas (Chris Kraus) filmas “Gravity and Grace” prezentācija.

"Gravity and Grace" ir eksperimentāla mazbudžeta spēlfilma, kas tika uzņemta 1996. gadā un ko pati autore ir aprakstījusi kā intelektuāļu mājas amatiervideo. Filma stāsta par Sēlu Deivisu, izmisušu vidusšķiras sievieti no Jaunzēlandes, kas sastop harizmātisku mistiķi Tomasu Ārmstrongu, kurš tic nezināmiem lidojošiem objektiem. Sēla pievienojas viņa sekotāju grupai Starpplanētu institūtā. Ar sievieti sazinās citplanētieši, kuri pavēsta, ka pasauli drīzumā iznīcinās plūdi. Grupas biedri cītīgi gatavojas šim notikumam un tic, ka viņus no bojāejas izglābs lidojošie šķīvīši. Tā kā plūdi un citplanētieši neparādās, grupa rod pārliecību, ka viņu darbības un ticība katastrofu ir novērsušas.
Filmas sižeta blakus līnija seko divu jaunu staiguļu Gravitijas un Greisas gaitām ...

Krisa Krausa šodien ir plašāk pazīstama kā rakstniece, taču viņas filmogrāfija nav mazāk nozīmīga. Autores eksperimentālās filmas, kas ir veidotas laika posmā, ko viņa pavadīja Ņujorkā (1982-1992), vēl līdz 8. maijam ir aplūkojamas izstādes “Valoda mākslā / Two Occasions. Fig. 7 - Konkrēti piemēri” ekspozīcijā.

Pirms filmas seansa izstādes kuratore Egija Inzule sniegs īsu ievadu filmai "Gravity and Grace" un Krisas Krausas daiļradē.

Filmas garums - 87 minūtes. "Gravity and Grace" tiks rādīta angļu valodā bez tulkojuma.
Ieeja – bez maksas.

Vairāk ziņu par "Gravity un Grace" un Krisu Krausu - kim? notikumu sadaļā.

Atbalsta: ASV vēstniecība Latvijā, airBaltic

 


kim?