kim? notikumi jūnijā un jūlijā

kim? 

kim? notikumi jūnijā un jūlijā.

IZSTĀDES UN NOTIKUMI JŪNIJĀ
Līdz 19.06.:
Kaspars Groševs. I/O. Bez ienaidniekiem”
Reinis Hofmanis. LARP
Darja Meļņikova. “Jaucot līnijas, kārtojot kaudzes”

Tikšanās izstādēs ar Darju Meļņikovu un Kasparu Groševu 16. jūnijā no 16.00 - 19.00.

15.06. - 19.06.
kim? gada grāmata būs pieejama prestižajā mākslas mesē Art Basel, laikmetīgās mākslas vēstkopas e-flux  veidotajā grāmatnīcā The Book Coop.
e-flux veidotāji Art Basel šogad piedalās ar īpašu programmu, kas mākslas interesentiem un jomas profesionāļiem piedāvās ne tikai saistošu mākslas projektu un notikumu plejādi, bet arī aicinās iepazīties ar dažādiem mākslas tēmām veltītiem iespieddarbiem grāmatnīcā The Book Coop, kuras iecere ir veicināt nelielu izdevniecību publikāciju izplatību. e-flux projektā ir aicinājuši piedalīties kim? laikmetīgās mākslas centru ar grāmatu "Māksla ir viss, kas notiek. Dialogi ar Vasīliju kim? 2009-2010. g. izstāžu kontekstā". Publikācijā, kas klajā nāca 2011. gada maijā, ir lasāmas filosofiskas esejas – filosofa Jāņa Taurena un viņa iedomātā drauga, tulkotāja no krievu valodas Vasīlija Voronova dialogi par atsevišķām kim? izstādēm 2009-2010. gadā. Izdevumā, kas ir latviešu un angļu valodā, ir iekļauti redaktora komentāri un īsas grāmatā minēto mākslinieku biogrāfijas.

22.06.
Sekojot neatkarīgās vācu kuratores, ilggadējas laikmetīgās mākslas institūta Kunst-Werke Berlin projektu vadītājas un šī gada Īslandes paviljona Venēcijas Biennālē kuratores Elēnas Blūmenšteinas (Ellen Blumenstein) ielūgumam, kim? vasaras saulgriežu priekšvakarā kopā ar mākslas teorētiķi Kasparu Vanagu un mākslinieci un kuratori no Lietuvas Justi Kostivokaiti mākslas diskusiju telpā Salon Populaire Berlīnē uzstāsies ar lekciju "Bukoliskā mākslas tradīcija". Lekcijā tiks aplūkotas bukoliskā žanra tendnces Baltijas valstu un līdzvērtīgi perifēru Eiropas reģionu mākslā šodien.
Lekcija norisināsies 22. jūnijā, 20.00 Salon Populaire, Bülowstr. 90/10783, Berlin.
Pateicamies airBaltic, Latvijas Fotogrāfijas muzejam un Andai Bolužai.

IZSTĀDES UN NOTIKUMI JŪLIJĀ
1.07. kim? turpina vasaras sezonu ar jaunu izstāžu atklāšanu!

No 2.07. līdz 7.08. kim? izstāžu telpās:

Ida Petersone (Ida Pettersson, Zviedrija). “Tatārijas jēraugs un citi valdzinoši pagātnes stāsti”
Zviedru mākslinieces izstāde ir veltīta mītiem un vēstures rakstīšanai, ilgām pēc dabas, romantikai un skumjām. Ekspozīcijā aplūkojamas fotogrāfijas, skulptūras un zīmējumi.
Izstādes kuratore: Iliana Veinberga

21.07. 19.00, Idas Pētersones izstādes ietvaros: "Pa noslēpumainā dzīvnieka pēdām", kriptozooloģija un iespējamo pasauļu teorijas, Jāņa Taurena lekcija.

Andrejs Lenkevičs (Андрей Ленкевич, Baltkrievija). “Pagānisms”
Mākslinieks melnbalto fotogrāfiju sērijā “Pagānisms” dokumentē baltkrievu pagāniskās kultūras tradīcijas, pētot pagānisma klātesamību un ietekmi mūsdienu sabiedrībā.
Izstādes kurators: Arnis Balčus

“Sūzenas Sontāgas camp kino”
Izstāde ievadīs kim? rīkoto mākslinieku un teorētiķu radošo vasaras nometni (6.-10.07). Tā tiks iekārtota un organizēta pēc mazformāta kinoteātra principa un iedvesmojoties no ASV filmu industrijas fenomena - īpašu akciju cikla norisēm 20. gs. 1930. gados, kad par vienas kino biļetes cenu apmeklētājiem tika piedāvāts noskatīties uzreiz 2 filmas (double bill). Izstādes centrālā jēdzieniskā ass ir Sūzenas Sontāgas (Susan Sontag) aktualizētā termina "camp" izvērsums (no grāmatas "Pret interpretāciju", 1962).  Camp kā "noteikta veida skatījums uz apkārtējo vidi un tās interpretācijas robežām, jaunu iespējamību noteikšana un definēšana". Kā arī - "kādā veidā noteiktas sabiedriskas vērtības ietekmē mūsu gaumi un uzskatus par labo un slikto, kā šīs vērtības tiek definētas, kam ir tiesības tās definēt, kam ir tiesības tās no jauna interpretēt vai atmest".
Dalībai izstādē aicināti mākslinieki, kuratori, teorētiķi un citu saistīto profesiju domātāji no Latvijas un ārvalstīm.
Izstādes kuratores: Egija Inzule, Zane Onckule

Jūlija izstāžu ciklu atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Nordic Culture Point, The Swedish Arts Grants Committe, Gētes institūts, Latvijas Dabas muzejs, Latvijas Kara muzejs, airBaltic, Kolonna, fineArtPrint.lv, EPSON, Lux Express, VKN, FK, Radio Naba, Valmiermuižas alus, restaurant Kitchen


kim?