Evelīnas Deičmanes izstāde Künstlerhaus Bethanien

kim? 

16. junijā starptautiskās mākslinieku rezidences Künstlerhaus Bethanien ietvaros Berlīnē atklāja Evelīnas Deičmanes izstādi “Burt Nieks”.


Evelīna Deičmane darba procesā.
Foto: Ayoung Kim


Izstāde "Burt Nieks" ir apskatāma Künstlerhaus Bethanien izstāžu zālē, Berlīnē, Kottbusser Str. 10, no 17. jūnija līdz 10. jūlijam. Tajā ir aplūkojami zīmējumi un skaņas objekti.

Ieskatam - Zīmējums Nr. 1 vēsta: Vecos laikos ezeri lidojuši apkārt un meklējuši vietu, kur nolaisties. Tā arī tagadējā Burtnieku ezera ielejas ļaudis redzējuši lidojam ezeru kā melnu mākoni. Tas šņācis un krācis. Diena palikusi tumša kā nakts. Cilvēki baidīdamies, ka tas neuzkrīt uz viņu galvām, vaimanājuši un klieguši, jo nezinājuši, kā lai to vārdā sauc. Tad tie gājuši un lūguši burvim, lai tas aizrunā to prom. Atlicis burvim pateikt: „man burt nieks“, kad ezers nokritis. Tā ezers ticis pie vārda.

Evelīna Deičmane ir kim? laikmetīgās mākslas centra stipendiāte. Mākslinieces uzturēšanos Künstlerhaus Bethanien rezidencē atbalsta Valsts Kultūrkapitāla Fonds un VKN.

29. maijā filozofs Jānis Taurens ar tulkotāju no krievu valodas Vasīliju Voronovu Rīgas dzelzceļa stacijā apsprieda tobrīd vēl topošo Evelīnas izstādi, kā rezultātā tapa dialogs, kas kalpo par ekspozīcijas pavadošo tekstu. Dialogs ir lejupielādējams šeit.

Vairāk par kim? un Künstlerhaus Bethanien sadarbību lasiet Rezidenču sadaļā.
 


kim?