kim? izstādes no 12. augusta

kim? 

Piektdien, 12. augustā, no 19.00 līdz 22.00 kim? izstāžu atklāšana

HONZA ZAMOJSKIS - personālizstāde MONUMENTI
TAMĀRA ZIBNERS - personālizstāde MIMĪ DIENASGRĀMATA
LAURA PRIKULE UN EVA VĒVERE - izstāde AKVATOPIJA (POĒTISKĀ ROBOTISMA cikla ietvaros)

12. augusts - 18. septembris, 2011HONZA ZAMOJSKIS - MONUMENTI
Trausla un ironiska izstāde ar mākslinieka rokrakstam piemītošiem materiāli  inertiem darbiem (papīra kolāžas, miniatūras instalācijas). Ekspozīcijas monumentālisms ir tas, ko skatītājs pats uztver, aplūkojot uz grīdas esošo skulptūru kārtību un novietojumu. Tēlu izmēri ir atkarīgi no gravitācijas - daži ir lieli, bet dažiem jābūt maziem, lai arī uz tiem visiem skatīsimies no augšas. Izstādei noslēdzoties, skulptūras piedzīvos rāmu likvidāciju, jo šoreiz tie ir tikai monumentu projekti – no papīra un maziem priekšmetiem veidoti uzmetumi.

Honza Zamojskis (Honza Zamojski, 1981) ir mākslinieks, kurators un grafiskais dizainers, kurš dzīvo un strādā Poznaņā, Polijā, nododoties sev intersējošām lietām, kas nereti papildina viena otru (gadījums, kārtība, atkārtošanās un īslaicīgums).  2010. gadā Zamojskis kopā ar Miku Mitrēvicu veidoja izstādi “Not There” galerijā “Leto”, Varšavā. Mākslinieks bija “Starter Gallery” Varšavā (sākotnēji - Poznaņā) līdzdibinātājs. Zamojskis vada izdevniecību “Morava”, un viņa veidotās grāmatas izstādes laikā būs apskatāmas kim? lasītavā.

TAMĀRA ZIBNERS - MIMĪ DIENASGRĀMATA

"Mimī dienasgrāmata" sākas ar 1944. gada 4. oktobri, kad Latvijai tuvojās komunisti un Tamāras Zibners vecvecāki, Mimī un Pipī, kopā ar jaundzimušo dēlu, Tamāras tēvu, pameta savas dzimtās mājas Saldū, lai kā bēgļi pavadītu piecus gadus kara izpostītajā Vācijā, līdz beidzot pārceltos uz dzīvi ASV. Pēdējos piecus gadus mazmeita ir veltījusi uzmanīgai stāsta par trimdu un imigrāciju rekonstrukcijai, kas izstādē tiek parādīta fotogrāfijās un kolāžās, ko papildina Mimī sarakstītās dienasgrāmatas (1943.-1971.g.) fragmenti.

Tamāra Zibners (Tamara Lynne Zibners, 1982) ir dzimusi Kalifornijā, Sakramento priekšpilsētā. Viņas galvenā darbības joma ir fotogrāfija, papildus praktizējot zīmēšanu, video mākslu un mūziku. Māksliniece izstādēs piedalās kopš 2004. gada, tostarp 2007. gadā ir realizējusi fotoizstādi “Andrejsalas portrets” (Andrejsalā, Latvijā).

LAURA PRIKULE UN EVA VĒVERE - POĒTISKAIS ROBOTISMS: AKVATOPIJA
“Poētiskā Robotisma” projektu sērija pievēršas laiktelpas arhitektūrai, sistēmiskai un spontānai dažādu dzīves aspektu konstrukcijai un dekonstrukcijai. kim? izstāžu zālē veidotā interaktīvā instalācija “Akvatopija” koncentrē uzmanību uz dabas un postindustriālās sabiedrības sprādzienveidīgo mijiedarbību. Ūdens tiek izmantots kā civilizācijas apziņas simbols. ‘3-D pikseļu’, kubu jeb heksaedru, vilnis ir gan potenciāla telpas plūsma laikā, gan otrādi. Projekts izgaismo dzīves saulainos aspektus un tās ēnas puses, aversu un reversu, radot vidi simbiozei izstāžu zāles modelī. Mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts"ietvaros, 10. septembrī, “Akvatopijas” paplašinājums - Lauras Prikules un Evas Vēveres veidota instalāciju sistēma “Navigācijas ceļš”.

Mākslinieces strādā VEF teritorijā, piedalās dažāda veida mākslas procesos Latvijā un ārvalstīs un kopš 2009. gada sadarbojas, veidojot “Poētiskā Robotisma” projektus, akcijas un performances, kas līdz šim ir bijuši skatāmi “Galerijā 21”, Laikmetīgās mākslas festivālā “Survival Kit 2”, izstādē “Izmēģinājumu stacija Laimdota” Cēsīs, “Performance Art Now Tallinn # 2” u.c.  Instalācija “Akvatopija” kim? ir šī cikla 6. epizode.

Vakara gaitā dj uzstāšanās Restaurant Kitchen.

Paldies: Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, ASV vēstniecība Latvijā, Polijas Republikas vēstniecība Rīgā, Ādama Mickeviča Institūts, Phyllis Muth Scholarship for Fine Arts, Pasaules Dabas Fonds, Vides risinājumu institūts, 4 Plus, PB.LV, VEF vēstures muzejs, fineArtPrint.lv, EPSON, Hanza Hotel, Dirty Deal Café, žurnāls FK, Kolonna, VKN, ¼ Satori, Studija, Radio Naba, TVNET, Valmiermuižas alus, Restaurant Kitchen


kim?