3. novembrī Žilvina Landzberga "For Ever Again" un izstādes "Tehno-Ekoloģijas" (RIXC) atklāšana

kim? 

3. novembrī 19.00 kim? atklāj lietuviešu mākslinieka Žilvina Landzberga personālizstādi "For Ever Again" ("Atkal mūžīgi") un starptautisku mediju mākslas un inovatīvā dizaina izstādi "Tehno-ekoloģijas", kas notiks Jauno mediju kultūras centra RIXC organizētā festivāla “Māksla+Komunikācija 2011” ietvaros. Izstādes būs aplūkojamas līdz 11. decembrim.

--
FOR EVER AGAIN ("Atkal mūžīgi")


Žilvins Landzbergs. For Ever Again. 2011

“For Ever Again” turpina tematisku izstāžu-objektu sēriju, kas šogad tika aizsākta Vīnē ar izstādi “The Future is Now”. Daļu ekspozīcijas gan veido jau līdz šim izstādīti darbi. Šāda pēctecība un daļēja atsevišķo objektu/ mākslas darbu/ artefaktu pārklāšanās saistās gan ar mākslinieka konceptuālo ieceri, gan ar īpašu radošās prakses formu. Neviens no šeit izvietotajiem objektiem nav neatkarīgs artefakts vai mākslas darbs pats par sevi. Izstādi-objektu veido trīs elementu saspēle: izstādītie objekti, izstādes kompozīcija, t.i. to savstarpējās attiecības, un galerijas telpa. Tieši telpa Landzberga darbos ir galvenais aktīvais manīgais – katras nākamās izstādes norises vietas īpatnības nosaka arī izstādīto objektu izvēli un izstādīšanas veidu. Izsakoties tēlaini, lai gan Landzberga objekti ir taustāmi, pat raupji savā materialitātē, tie ietver zināmu pretošanos mākslas tirgus prasībām. Iemantojuši nozīmi konkrētas telpas sienās, mākslas darbi īsti nav pārdodami ārpus šī oriģinālā konteksta. Tādā veidā izstāde-objekts iegūst īpašības, kas drīzāk raksturīgas "netveramiem” mākslas veidiem, piemēram, performancei vai attiecību estētikas ietvaros izstrādātiem darbiem.

Žilvins Landzbergs (Žilvinas Landzbergas, dz. 1979) dzīvo un strādā Viļņā. 2004. gadā ir absolvējis Viļņas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu. Kopā ar lietuviešu māksliniekiem Mindaugu Lukošaiti un Roku Petruškēviču ir līdzdarbojies radošajā grupā “Blizge”. Laiku no 2005. līdz 2007. gadam Landzbergs pavadīja strādājot De Ateliers mākslinieku rezidencē Amsterdamā. 2008. gadā viņš ieguva Thieme Art Award - holandiešu modernās un laikmetīgās mākslas grāmatu izdevniecības Thieme Art balvu, kas tiek pasniegta talantīgākajiem holandiešu un ārvalstu jaunajiem māksliniekiem. Kopš 2003. gada Landzbergs aktīvi piedalās starptautiskās izstādēs, tostarp ar personālizstādi bijis pārstāvēts “Modern Art Oxford” galerijā Lielbritānijā (2005) un 2009. gadā piedalījies prestižajā “Frieze Art Fair” mākslas mesē Londonā, Lielbritānijā.
--

TEHNO-EKOLOĢIJAS


PhoEfarium, saules enerģijas uzkodas
Autors: mākslinieks/pētnieks Bartaku


Izstādē “Tehno-ekoloģijas” būs apskatāmi tādi mākslas darbi kā beļģu mākslinieka Bartaku darinātās solārā paneļa šūnas, kurās izmantotas vienīgi dabiskas izejvielas (piemēram, aroniju sula), un kuras viņš pats dēvē par “saules enerģijas uzkodām”. Franču mākslinieku Scenocosme  interaktīvajā mākslas darbā “dzīvs” (augošs) koks, kas ir dabisks sensors un ir spējīgs uztvert dažādas enerģijas plūsmas, reaģē uz cilvēka kustībām, izdalot skaņas. Savukārt inovatīvā dizaina objekts Andrea ir franču mākslinieka-dizainera un zinātnieka, Hārvarda universitātes profesora, kopīgs izgudrojums, kas telpaugu dabisko spēju attīrīt gaisu padara vairākkārt efektīvāku. Citā franču mākslinieku darbā apmeklētāji tiks aicināti apgulties šūpuļtīklā, kur speciāli sakomponētu skaņdarbu varēs nevis dzirdēt ar ausīm, bet uztvert ar visu ķerm eni. Britu mākslinieks iepazīstinās ar stāstu, kā viņš pats izgatavojis maizes tosteri, industriālās ražotnes vietā izmantojot parasto mikroviļņu krāsniņu... Izstādē būs aplūkojami vēl vairāki citi tikpat interesanti mediju mākslas darbi un inovatīvā dizaina objekti.

Izstādes kuratori: Rasa Šmite, Raitis Šmits, Ēriks Kluitenbergs (Kluitenberg, NL)

Paralēli izstādei, 5. novembrī no 12.00 līdz 18.00, kim? laikmetīgās mākslas centrā mākslinieki no Popkalab vadīs publikai atvērtu radošo darbnīcu “Sarunas ar augiem”, kurā parādīs kā ar vienkāršu elektroniku uzbūvēt interaktīvu, skaņu ģenerējošu sistēmu. Dalībnieki aicināti līdzi atnest augus podiņos, un spēlēties ar to radītajām skaņām. Šī darbnīca priecēs visplašāko interesentu loku – gan  bērnus, gan pieaugušos.

Sīkāka informācija par festivāla programmu ir pieejama ŠEIT.

Paldies: Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde", Lietuvas Republikas vēstniecība Latvijā, ES programma Kultūra 2007-2013, ES Septītā pamatprogramma (FP7), Mondriaan Foundation, Elizabete Hotel, B&B Rīga, Euro AWK, Lux Express, Kolonna, VKN, Studija, ir, Easyget.lv, Delfi.lv, euroAWK, Arterritory.com, Anothertravelguide.com, Kultūra.lv, 1/4 Satori, Veto Magazine, Ilustrētā Zinātne, Radio Naba, Valmiermuižas alus, Restaurant Kitchen


kim?