Jauna epizode "Kafejnīcas lietā": glezna, katalogs un saruna

kim? 

Sērijas Kafejnīcas lieta ietvaros restorānā Kitchen 8. decembrī 17.00 norisināsies saruna "Māksla, humors un noziegums" ar gaidāmās Normunda Brūvera izstādes "Slavenais Čilijs Vilijs Rīgā" kataloga atvēršanu. Līdz 2012. gada 29. janvārim restorānā tiks izstādīta arī mākslinieka glezna "FIB meklēšanā" (2006).


Normunds Brūveris. FIB meklēšanā. 2006
Audekls, akrils. 133,4 x 175,3 cm.
Fotogrāfija: Džiliāna Krosona (Gillian Crosson)

"Mākslas darbā īstenots noziegums nereti raisa jautrību skatītājā. Tomēr humora uzturēšanai būtiski svarīgs ir fakts, lai nozieguma īstenošana paliktu nosacītajā mākslas teritorijā. Proti, tas nenotiktu konkrētā skatītāja personiskajā dzīvē un uz to tiešā veidā neattiektos. Taču dažādos mākslas veidos ir atšķirīga pastarpinājuma distance no reālās fiziskās pasaules. Tāpēc darbojas formula: jo mazāka šī distance, jo lielāka nozieguma daba mūsu uztverē un mazāka jautrība," – liek aizdomāties Ieva Kulakova.

Ir skaidrs, ka Normunda Brūvera "gadījums" ir samērā labs droša attāluma piemērs, un to apstiprina Edmunds Frīdvalds, pierakstot šādu miniatūru par darbu "FIB meklēšanā":

"Slavenā Čilija Vilija fotogrāfijas kolekcionē ne tikai bērni un iemīlējušās studentes, bet arī rūdīti specdienestu vīri un citas ietekmīgas personas. Par dažām fotogrāfijām interesi izrādījis pat Vatikāns, diemžēl tieši šīs fotogrāfijas vienmēr pazūd no FIB arhīviem tieši tajā brīdī, kad Vatikāna sūtņi ar dolāriem piebāztiem čemodāniem ierodas slēgt gadsimta darījumu."

Tikpat ļoti paredzams, ka vispārējas jautrības potenciālam sarunā "Māksla, humors un noziegums" varētu pieskarties kāds no tās dalībniekiem: mākslas vēsturniece un izstādes kuratore Ieva Kulakova, filozofs Artis Svece vai rakstnieks un 41 katalogā publicētās miniatūras autors Edmunds Frīdvalds.

Dalība Kafejnīcas lietā restorānā Kitchen, kim? laikmetīgās mākslas centra 1. stāvā, iespējama, iepriekš piesakoties kim@kim.lv.

Paldies: Edmundam Frīdvaldam, Jānim Jenzim, Artim Svecem, RBSSKALS


kim?