Izstāžu atklāšana 16. decembrī

kim? 

16. decembrī 19.00 kim? atklāsim  gleznotāja Normunda Brūvera personālizstādi "Slavenais Čilijs Vilijs Rīgā" un amerikāņu kino režisorei Katrīnai Bigelovai veltītu izstādi "Lūzuma punkts: Katrīnas Bigelovas dzīve mākslā". Izstādes būs apskatāmas līdz 2012. gada 29. janvārim.

SLAVENAIS ČILIJS VILIJS RĪGĀ
Normunda Brūvera personālizstāde
Kuratore: Ieva Kulakova


Normunds Brūveris. Zīmējums krekliņiem # 3. 2004.
Papīrs, akrils. 55,9 x 38,2 cm.
Foto: Džiliāna Krosona (Gillian Crosson)


“Nevarētu teikt, ka Čilijs Vilijs pasaulē nāca negaidīti. Varbūt to negaidīja pasaule, pat viņa vecāki nenojauta, toties šo brīdi gaidīja pats Čilijs Vilijs, kurš dega nepacietībā rotāt žurnālu vākus un apsveikumu kartiņas. Viņš jau tobrīd apzinājās, ka nav tāds kā visi citi.” [Edmunds Frīdvalds]

Slavenais Čilijs Vilijs Normunda Brūvera daiļradē ienāca 2002. gada aprīlī, kad viņš mita mākslinieku komūnas ēkā Džērsisitijā, Amerikā. Tur viņš atrada kartona gabalu ar dzejoli par “Čiliju Viliju, kurš “čilojot” apkārt”, aiznesa uz savu studiju, un nākamajā dienā dīvainais un komiskais tēls bija piedzimis. “Ar šo dzirksteli es aizšķīlu uguni. Čilijs Vilijs kļuva par visas cilvēces atspulgu. Šī dīvainā rakstura iesaistīšana gleznās ļāva man patiesi rādīt dzīvi, tās nozīmi un mūsu vajadzības,” – par savu darbu varoni stāsta mākslinieks.
Izstādē iekļautās gleznas un kolāžas tapušas laikā no 2002. līdz 2011. gadam un Latvijā būs apskatāmas pirmo reizi.

Normunds Brūveris ir dzimis 1971. gadā, Aizputē. Viņš ir beidzis Liepājas Lietišķās Mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas Akadēmijas Glezniecības nodaļu – Kaspara Zariņa un Alekseja Naumova Monumentālās glezniecības meistardarbnīcu. 2000. gada beigās Brūveris parcēlās uz dzīvi ASV, un šobrīd dzīvo Džērsisitijā, Ņūdžersijā. 2002. gada pavasarī viņš nejauši rada savu glezniecības tēlu Slaveno Čiliju Viliju, kuru kopš tā laika iekļauj dažāda formāta gleznās, raisot gan smieklus, gan asaras. Normunds Brūveris galvenokārt strādā eļļas un akrila tehnikās uz audekla, finiera, dēļu virsmām un papīra. Darbi ir tikuši darināti arī akmenī, smiltīs un uz māju sienām.
--

LŪZUMA PUNKTS: KATRĪNAS BIGELOVAS DZĪVE MĀKSLĀ
Kurators: Benžamēns Torels


Filmas "Lūzuma Punkts" (Point Break, 1991)
neīstas kadru skices ar Patrika Sveizija un Kianu Rīvza viltus autogrāfiem


Pirms Katrīna Bigelova (Kathryn Bigelow) kļuva pazīstama kā Holivudas režisore, 1970. gados viņa bija Ņujorkas mākslas dzīves aktīva dalībniece. Bigelova sadarbojās ar konceptuālās mākslas grupu Art & Language un māksliniekiem Lorensu Veineru (Lawrence Weiner), Vito Akonči (Vito Acconci), Ričardu Serru (Richard Serra) un citiem. Izstāde “Lūzuma punkts” pievēršas režisores aktivitātēm mākslas pasaulē un viņas darbam populārajā kino, kas aizsākās 1980. gados.

Izstādes autors ir franču kurators Benžamēns Torels (Benjamin Thorel). Izstāde tiek veidota sadarbībā ar izstāžu telpu castillo/corrales Parīzē un kuratori Egiju Inzuli. 

Izstādes Rīgas versija iespējama pateicoties:
Markam Fransisam, Dženijai He, Dorotejai Jendrikei un Stefānijai Zaidelai (Neuer Aachener Kunstverein), Nikolasam Perdžam, Ričardam Serram, Karlam Lindam un Elēnai Coci (signal), Maijo Tomsonam, Lorensam Veineram un Eimijai Jo.

Izstāde pirmo reizi bija skatāma 2010. gada janvārī izstāžu telpā castillo/corrales Parīzē. 2010. gada aprīlī tā tika eksponēta izstāžu telpā signal Malmē, Zviedrijā, kā arī 2011. gada janvārī Neuer Aachener Kunstverein Āhenē, Vācijā.


Sestdien, 17. decembrī 19.00 kim? sadarbībā ar Kino Galeriju izstādes ietvaros aicina uz Katrīnas Bigelovas filmu "The Loveless" ("Nemīlētie", 1982). Filma tiks demonstrēta kinoteātrī K. Suns, Elizabetes ielā 83/85.

Ieejas maksa: 2,60
Studentiem un pensionāriem: 2,10


Izstāžu zāļu darba laiki:
O., T., C., Pt. 14.00 - 19.00
S., Sv. 12.00 - 18.00

Izstādes apmeklētājiem būs slēgtas no 24. decembra līdz 2. janvārim.


Paldies: Valsts Kultūrkapitāla fondam, Gētes institūtam Rīgā, Antalis AS, Lux Express, RBS Skals,  Kolonnai, Kino Galerijai, K. Suns, LMA, VKN, RIXC, lcca.lv, Totaldobže Mākslas centram, žurnālam Studija, Radio Naba, Valmiermuižas alus, restorānam Kitchen un Edmundam Frīdvaldam, Džiliānai Krosonai, Izei Kalniņai.


kim?