grupas izstāde "TEKSTS=ATTĒLS"

kim? 

No 9. februāra līdz 18. martam kim? Laikmetīgās mākslas centra 2. stāva izstāžu zālē apskatāms kuratoru - mākslinieces Ingas Brūveres un mākslas zinātnieces Aigas Dzalbes kopdarbs – izstāde „TEKSTS=ATTĒLS”. Izstādes norises gaitā to papildinās valodas un mākslas mijiedarbību apskatošs izdevums ar mg. art. Aigas Dzalbes, dr. philol. Ilvas Skultes,  kuratores un rakstnieces Pīternelas Fermortelas (Pieternel Vermoortel) esejām un uz tām iedarbojošos vizuālo materiālu.


Krišs Salmanis. Nooooo. 2008.

Sadarbojoties ar mākslinieci un kuratori Ingu Brūveri veidotā izstāde – pētījums ir izaicinājums paviršajam uzskatam, ka lingvistiski orientētai mākslai Latvijā nav tradīcijas. Acīmredzot tādēļ līdz šim neviens nav mēģinājis to skatīt vienkopus, lai, iespējams, iegūtu pavisam citādu, negaidītu priekšstatu par it kā zināmām parādībām un apgūtu jaunu skatupunktu iespējas.
 
Izstāde „TEKSTS=ATTĒLS” (vietējās mākslas uztveres klišejas lauzt un izgaismot aicinošs pētījums) pievēršas teksta iespējām vizuālās mākslas darbā, meklējot vizuālās mākslas un lingvistikas saistību. Ekspozīciju veido dažādu laiku, paaudžu un atšķirīgu mediju darbi, kuru autori kuratores iedvesmojuši ar savu interesi strādāt ar valodu un spēju domāt konceptuāli.

Izstādē piedalās: Kristīne Alksne, Arturs Bērziņš, Juris Boiko, Ēriks Božis, Inga Brūvere, Ivars Grāvlejs, Leonards Laganovskis, tekstgrupa "Orbīta", Laura Prikule, Krišs Salmanis, Gundega Strautmane.Ivars Grāvlejs. No Pīčas uz Pīču. 2010.
(“Z píčy do píčy” čehu val.).
Sadarbībā ar Petra Pětiletá (Cz)

 
Paldies par atbalstu: Valsts Kultūrkapitāla fonds, ABLV Charitable Foundation, ASV vēstniecība Latvijā, MMIC, Antalis AS, LNMM, Mūkusalas Mākslas salons, LMC, GroGlass, žurnāls Studija, izdevniecība Neputns, restorāns Kitchen, Barton&Guestier vīni, Valmiermuižas alus, Kolonna, VKN.
 


kim?