Kinolekcija-pietura "Jaunība" Tukuma Mākslas muzejā 26.04 plkst. 16.00

kim? 

26. aprīlī plkst. 16.00 Tukuma Mākslas muzejā, sadarbībā ar kim? Laikmetīgās mākslas centru, tiks demonstrēta tematiska audiovizuāla programma ar piedāvājumu ceļot laikā – „Laika mašīna”.

Turpinot muzejā notiekošās izstādes „Attēlu atmiņa” (Arnis Balčus, Andrejs Grants, Katrīna Neiburga) tematiku – mākslas darba spēju atdzīvināt agrākos notikumus, iesaistīties atmiņu procesā vai tieši otrādi – aktualizēt apzināti aizmirstus notikumus, Viktorijas Ekstas un kim? veidotā audiovizuālā programma par tēmu „Jaunība” pievērsīsies salīdzinoši nesenās pagātnes jauno cilvēku ikdienai, dzīves apstākļiem, hobijiem, satraukumiem un vēlmēm.


Saša, foto no Viktorijas Ekstas ģimenes arhīva

Programmas pamatā izmantots oficiālās audiovizuālās kultūras mantojums jeb Valsts Kinofotofonodokumentu arhīva materiāls. Izmantojot 1960.-1990. gadu Latvijā uzņemtus kinomateriālus, programma pievēršas dažādiem ikdienas dzīves aspektiem un sabiedrības kopējām atmiņām par to, kas un kā laikam ritot mainījās; kā pārtapa ikdienā lietotie produkti, jēdzieni un pazīstamas lietas un vietas.

Mūsu šodienas atmiņai ir savs aptuvenais periods un tieši tāpēc programmas autore Viktorija Eksta par savu pētniecības objektu laika mašīnas seansos padarījusi tieši 1960.-1990. gadus ģeogrāfiskā Latvijas teritorijas apgabala ietvaros. Seansu pavadīs neliels komentārs sižeta un perioda kino valodas būtības tālākam izvērsumam.

Programmas autore Viktorija Eksta – brīvmāksliniece un kino pētniece ar pieredzi arhīva kino un filmu restaurācijā, kas iegūta stažējoties Haghefilm laboratorijā Amsterdamā un Vīnes kino muzeja arhīva digitālās restaurācijas laboratorijā.

Kino materiāls tiek demonstrēts oriģinālvalodā (latviešu un krievu) ar titriem valsts valodā. Plānotais seansa ilgums – 75 minūtes.

Ieeja pasākumā ar muzeja biļeti.

Izstāde „Attēlu atmiņa” apskatāma līdz 13. maijam.

Atbalsta: Tukuma Novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds

Tukuma Mākslas muzejs
Harmonijas iela 7, Tukums
www.tukumamuzejs.lv

Darba laiks:
O – P: 11.00 – 17.00
S, Sv: 11.00 – 16.00

Ieejas maksa:
Bērniem, skolēnim, studentiem – bezmaksas
Pensionāriem – 0.40 Ls
Pieaugušajiem – 0.60 Ls
Ģimenes biļete (2 pieaugušie, 1 vai vairāki bērni) – 1.00 Ls
 


kim?