„Ceļojums uz Tukumu. Nr.2” koncentrēšanās nometne vasarā/ Tukumā no 21. līdz 25. augustam

kim? 

„Ceļojums uz Tukumu. Nr.2”
koncentrēšanās nometne vasarā

Tukuma Mākslas muzejs, Tukums
21. – 25. augusts, 2012

„Pirmo reizi šajā vasarā Dereka galvā nav nevienas domas”,
Chris Kraus, Where Art Belongs. semiotext(e), 2011, 164.lpp.


Tiit Kaljundi " A cycle of the small town" (fragments) no Andres Kurg grāmatas Environment, Projects, Concepts. Arhitects of the Tallinn School 1972 – 1986. Foto: Indriķis Ģelzis

Mūsu koncentrētās domāšanas zonu iezīmē nometnes nosaukumā ietvertā atsauce uz latviešu avangarda filmu „Ceļojums uz Tukumu” (rež. A. Ēķis, 1992) – road movie stilā veidotu stāstu par četriem draugiem un viņu ceļu uz Tukumu, kurš tā arī netiek sasniegts visas 45 min garās filmas laikā. 45 min ir laiks, kāds nepieciešams, lai no Rīgas ar automašīnu nokļūtu līdz Tukumam. Bet cik tālu Tukums no Rīgas ir patiesībā? Un kāda vaina ir laikmetīgajai mākslai?

Jautājuma risināšanai piecu dienu garumā perifērijas mazpilsētā tiks sapulcēti mākslinieki, mākslas zinātnieki, kritiķi, filozofi, kultūras institūciju un citu radošo profesiju pārstāvji, kas nodosies mākslas un skatītāja, jaunu saskares punktu un komunikācijas formu meklējumiem.
Tukuma Mākslas muzejs ir reģionāls muzejs, kurš paralēli savas mākslas kolekcijas (pārsvarā 20. gs. latviešu modernisma glezniecība) un reģiona mākslinieku izstādēm kopš 2012. gada ir uzsācis laikmetīgās mākslas aktivitāšu programmu.
kim? jeb „kas ir māksla?” Laikmetīgās mākslas centrs kopš 2009. gada caur piedāvātajām noteikta žanra laika pavadīšanas iespējām – izstādēm, lekcijām, diskusijām, lasītavu, publikācijām – domā par vārdu „konteksts” un „diskurss” labskanības un jēgas celšanu iespējami dažādos mērogos. Sabiedrībai piemītoši uzskati, idejas un paši to paudēji – mākslinieki, teorētiķi, kuratori, tulki, filozofi un muzeji – ir neatņemami komponenti kim? mākslas, teorijas un diskusiju rosinošo pasākumu veidošanā.
Abu institūciju attiecībās un panākumos ar „vidējo” skatītāju ir vairāk kopēja kā atšķirīga, līdz ar to pieņemams, ka arī visi pārējie nometnes dalībnieki apvienojami vienotā darba grupā.

Ceļojuma jeb nometnes ietvaros tiks apskatīti gan pagātnes pieredzes veiksmīgākie mākslas skaidrošanas piemēri, gan pašu dalībnieku novērojumi un skaļi izteiktas jaunas, reāli izmantojamas metodes jaunu skatītāju piesaistē.
Katru pēcpusdienu no plkst. 16.00 Tukuma Mākslas muzejā notiks publikai atvērtas dalībnieku prezentācijas un viesu – lektoru lasījumi ar pavadošām diskusijām. Nometnes noslēgumā 25. augustā paredzēta dalībnieku sagatavota bukleta – vadoņa laikmetīgās mākslas izstādēs, prezentācija.

Kontaktpersonas: Līga Lindenbauma (Tukuma Mākslas muzejs, mob. 22086970), Zane Onckule (kim? Laikmetīgās mākslas centrs, mob. 26537438)

Ieeja visos pasākumos bezmaksas
 

Organizē: kim? Laikmetīgās mākslas centrs un Tukuma Mākslas muzejs

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Kolonna, VKN

Paldies: Aigaram Bikšem, Antrai Ivdrai, Andres Kurg, Dacei Lebedai, Mākslas salonam „Antīks” – Leonam Čivlim un Ingemārai Treijai, Tukuma Kultūras namam.


 


kim?