Art in General (Ņujorka) par rezidencēm un to šodienas hibrīd-formām

kim? 

Art in General (Ņujorka) par rezidencēm un to šodienas hibrīd-formām
lekcija-prezentācija 28. augustā plkst. 18.00 kim? auditorijā (3. stāvs)


attēls no Art in General Jauno pasūtījumu programmas (New Commissions programs)

Ņujorkas mākslas telpas Art in General mākslinieciskā vadītāja Ena Bārlova (Anne Barlow) un kuratore Kortnija Fina (Courtenay Finn) š.g. 28. augustā plkst. 18.00 kim? Laikmetīgās mākslas centrā dalīsies pieredzē par rezidencēm un to šodienas hibrīd-formām, atskatoties uz simpozija „What now?” norisi š.g. 4.-5. martā.

Minētais pasākums divu dienu garumā pulcēja padsmit mākslas terorētiķus, vēsturniekus un māksliniekus, kas ir Art in General īstenotās programmas Eastern European Residency Exchange Program sadarbības partneri; to vidū Līvija Paldi (Livia Paldi, BAC, Visbija), Virgīnija Januškevičūte (Virginija Januskeviciute, CAC, Viļņa) un institūcijas kā „CEC Artslink”, „Van Abbemuseum” (Eindhovena), „APEXART” (Ņujorka), „IASPIS” (Stokholma), „Pavilion” (Bukareste) u.c.

Šīs programmas darbība jau desmit gadus ļauj veikt arvien jaunus novērojumus, kas apstiprina koncepta un lomas nepārtrauktās izmaiņas mums zināmā apzīmējuma „mākslinieka rezidence” ietvaros.

Fokusējoties tieši uz jaunās paaudzes ideju reģistrēšanu, mazāk – burtisku un tādēļ mazāk aktuālu informācijas apmaiņu, simpozija dalībnieki, savu unikālo – praktizējošu speciālistu lomu ietvaros, nodarbojās ar teorētisku ideju un konceptu apskatu mākslinieciskās kultūras-mobilitātes un kultūras-apmaiņas ietvaros.

Ieskats simpozija ietvaros apskatītajos – nemainīgi aktuālajos jautājumos:
Kā izraisīt, iedrošināt un „apasiņot” sadarbības tīklojumus?
Kādas ir mākslas ražošanas (production) un izpētes-pētniecības attiecības?
Vai sadarbība modeļi pakļaujas kūrēšanai?
Kāds un vai ir rezidences rezultāta formāts?

Par Art in General: dibināta 1981. gadā Manhetenas lejasdaļā, Art in General ir bezpeļņas organizācija, kas palīdz māksliniekiem radīt un izstādīt jaunus darbus. Tā mainās un reaģē uz katra mākslinieka vajadzībām, lai pēc iespējas veiksmīgāk iepazīstinātu publiku ar mākslinieka veikumu. Kopš tās dibināšanas, organizācija ir kļuvusi par vienu no vadošajām Ņujorkas bezpeļņas iniciatīvām, kas atbalsta un rosina mūsdienu mākslas tapšanu, piedāvājot vidi, kurā mākslinieks var izstādīt nekonvencionālus mākslas darbus, kā arī veidot sarunu ar domubiedriem.

Ena Bārlova (Anne J.Barlow), Art in General izpildirektore. No 1999. līdz 2006. gadam Bārlova bija Izglītības un mediju programmas kuratore New Museum, Ņujorkā. Bārlova ieguvusi maģistra grādu mākslas vēsturē Glāzgovas universitātē, Skotijā. Pirms došanās uz Ņujorku Bārlova bija Mūsdienu mākslas un dizaina nodaļas kuratore Glāzgovas muzejā (Glasgow Museum). Bārlova ir radījusi publikācijas sekojošām organizācijām: Liverpūles universitātes izdevniecība (Liverpool University PressTate galerija Liverpūlē (Tate Gallery Liverpool); Henrija Mūra institūts Līdsā (Henry Moore Institute, Leeds); Edītes Rasas Mediju mākslas izdevniecība, Oldernburga (Edith Russ House for Media Art, Oldenburg); viņa piedalījusies lekcijās un diskusijās Londonas Karaliskajā mākslas koledžā (the Royal College of Art, London) Mūsdienu mākslas centrā Varšavā (Centre for Contemporary Art, Warsaw) MUMOK, Vīnē; Kūpera institūtā, Ņujorkā (The Cooper Union for the Advancement of Science and Art, New York); Ņujorkas universitātē (New York University); „ARCOmadrid”; Tate Modern, Londonā kā arī „Sharjah Art Foundation”.

Kortnija Fina (Courtenay Finn) darbojas Art in General kā izstāžu kuratore un līdzdarbojas arī vairākās organizācijas programmā (New Commissions programEastern European Residency Exchange Program), starp nesenākiem darbiem jāizceļ Kortnijas Finas kūrētā Art in General 30 gadu jubilejas izstāde „Walking Forward-Running Past”. 

Prezentāciju-lekciju noslēdzot, kim? lasītava iegūs jaunu materiālu un izdevumu papildinājumu.

Ieeja lekcijā bez maksas. 

Atbalsta: LR Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, LuxExpress, Kolonna, restorāns Kitchen, VKN.


kim?