Kuratori dodas uz bāru / publiskas intervences Rīgas lokalitāšu ietvaros 23.10. - 25.10.

kim? 

 


piedāvā Blind Carbon Copy
publiskas intervences Rīgas lokalitāšu ietvaros
23. – 25. oktobris, kim?, Rīgas Centrāltirgus u.c.

Piedalās Maria Arūso (Maria Arusoo, EE), Džons V. Feils (John W. Fail, EE/USA), Joakims Hamou (Joachim Hamou, DK), Institut for Colour (NO), Juste Kostikovaite (LT), Lāšs Kusnere (Lars Cuzner, NO), Maija Rudovska (LV)

Blind Carbon Copy nosaukums atsavināts no idejas par noklusētās vai semi-noslēpumainās informācijas pārsūtīšanu ar epastu starpniecību, apzīmējot to kā bcc, - kad informācija tiek izplatīta, taču fakts par to paliek slēpts. BCC var arī tikt lasīts kā Baltic Cute Curators saīsinājums, bet neaizmirstam galveno – ne visi tā dalībnieki ir no Baltijas, ne visi ir kuratori un piemīlīgums kā ļoti plašs ietekmju lauks mājo visur, ieskaitot Youtube video, kur kaķēni un kuratori pat neuzsāk cīņu par skatītāja uzmanību. Jo viss tāpat skaidrs: piemīlīgums uzvar.


Dizaina autors Jurgis Griškevičius

PROGRAMMA

23. – 25. oktobris, Rīgas Centrāltirgus, Nēģu iela 7 (bijušās Latvijas Krājbankas filiāles telpās)

dienas garumā „Muzejs tirgū”, piedāvā Joakims Hamou
Mums visiem ir jādarbojas tirgus apstākļos. Mūsdienās muzejam ir jāspēj stimulēt ekonomiku, taču tā vienīgā vērtība ir pašvērtība. Kā izskatītos, ja muzejs būtu daļa no tirgus? Šis projekts ir balstīts idejā, ka tirgus ir kļuvis par demokrātijas iekšējo loģiku.

24. oktobris plkst. 18:00 Joakima Hamou filma "The Primal Scene"
"Ir grūti izskaidrot, par ko ir filma vai, kas būtu labs iemesls, lai to redzētu.. Bet tik daudz es varu jums pateikt - Vairākās ainās ir Arturs Janovs, cilvēks, kurš radīja Pirmatnējo terapiju un ir lieliska aina ar Krisu Krausu, kurš runā par mākslu un ekonomiku. Starp tiem arī Rauls Baltazars, gandrīz visa Oskara Santosa performance un daudzas citas lietas... " (Joakims Hamou)

24. oktobris, kim? lasītava un auditorija (3. stāvs)

(Laiki precizēti 23.10. plkst. 15:45)

- plkst. 16.00 – 19.00 ilgstošs atvērto sarunu šovs „The Little Dipper” („Mazie Greizie rati"). Vada Džons V. Fails
- plkst. 19.30 „No kā nav iespējams sevi pasargāt” Lāša Kusneres Bībeles lasīšanas stundas
- no plkst. 16:00 „Rīgas kokteiļu akadēmija”

Balstoties pašiniciatīvas izglītībā un alternatīvā pedagoģijā, Institute for Colour ir nodibinājis „Rīgas Kokteiļu akadēmiju”. Gatavojieties baudīt aquavit un Rīgas Melno balzāmu vēl nebijušās garšu kombinācijās!  

25. oktobris, kim? lasītava un auditorija (3. stāvs)

plkst. 17.00 „Ilgošanās beigas” – Justes Kostikovaites prezentācija par kolekcionēšanu un filantropiju
Laikmetīgās mākslas kolekcionāri un filantropi nereti vēlas vairāk par finansiāla atbalsta sniegšanu kulūras organizācijām. Viņi iet vēl tālāk un kļūst par kuratoriem. Iepriekšējās desmitgades laikā daudzi no viņiem ir izveidojuši paši savas institūcijas, caur to iespaidojot gan atsevišķas perifēras mākslas telpas, gan vidi kopumā.  

plkst. 18.00 „No kā nav iespējams sevi pasargāt” Lāša Kusneres Bībeles lasīšanas stundas
Jau kopš pirmās reizes, kad tevi ieraudzīju, es zināju, ka tu esi mans īstais un vienīgais. Taču es nevarēju sevi izglābt tevis dēļ. Ja es to darītu, es pieprasītu to pašu arī no tevis. Tāpēc es pasargāju tevi no sevis. Vai atceries tās sienas, kuras es uzcēlu? Zini, mīļais, tās sienas sabruka un neviens pat neiestājas pret to. Viņi neizdvesa pat skaņu.”, Lāšs Kusnere.

plkst. 19.30 Marijas Arūso sastādīta filmu programma par perifērijām kā notikumiem, kas ieplūst dažādās mūsdienu praksēs
Atlasītās filmas ir katalizators tālākām pārdomām par saistību starp vietu, cilvēkiem un objektiem, kas atklājas eksitējam ārpus nošķirtības un izolētības jēdzieniem. Filmās tiek runāts par nejaušām tikšanās reizēm, kas rodas no perifērijas kā notikuma, kas vienlaicīgi izplatās pāri dažādiem laikiem.  

--

BCC ir platforma, kura vienkopus pulcē kuratorus un māksliniekus no Baltijas un Skandināvijas valstīm, lai ar publisku intervenču palīdzību aktualizētu ‘lokalitātes’ - tās izaicinātu, atkārtotu un pārbīdītu.

Dalībnieki:

Maria Arūso (Maria Arusoo) ir māksliniece, mākslas kritiķe un kuratore Igaunijas laikmetīgās mākslas centrā (The Centre for Contemporary Art, Igaunija) no Tallinas. Studējusi laikmetīgās mākslas teoriju Goldsmitas koledžā (Goldsmiths College, Londona) un veidojusi projektus kopā ar Olafuru Eliassonu (Olafur Eliasson), Martinu Krīdu (Martin Creed), Spenseru Finču (Spencer Finch) u.c.

Džons Viljams Feils (John William Fail) ir mākslinieks un organizators no Pitsburgas Pensilvānijā, ASV. Kopš 2009. gada līdzdarbojas nekomerciālā projektu telpā Ptarmigan Helsinkos, šobrīd arī Tallinā. Pēdējā laikā sācis pievērsties sadarbības mijiedarbībām, aplūkojot starpdisciplināras radošās pieejas ar tādu formātu palīdzību kā darbnīcas, semināri un citas kultūras notikumu līdzdalības formas.

Joakims Hamou (Joachim Hamou) ir mākslinieks no Kopenhāgenas. Viņš galvenokārt darbojas video un performances mākslā, īpaši pievēršoties sociāliem jautājumiem. Paralēlā darbības sfēra ir režisora darbs seriālos – ziepju operās, dokumentās filmās, kā arī teātra izrādēs. Šobrīd Joakims Hamou vada projektu - tikšanās telpu Rio Bravo Kopenhāgenā.

Institute for Colour tika izveidots 2006. gadā Oslo, reaģējot uz šāda paša nosaukuma programmas slēgšanu Oslo Nacionālajā mākslas akadēmijā. Grupas dalībnieki Sile Hogsta (Silje Hogstad), Stefens Hondlīkens (Steffen Håndlykken), Ingrida Lenningdāla (Ingrid Lønningdal) un Elīsabete Šeija (Elizabeth Schei) izveidojuši transversālu producēšanas formātu sociālos procesos un kolektīvā materiālā baltītu projektu radīšanai un virzīšanai.

Juste Kostikovaite (Juste Kostikovaite) studē laikmetīgās mākslas kūrēšanu Karaliskajā mākslas koledžā (Royal College of Art, Londonā). 2011. gadā viņa organizēja mākslinieku rezidenču projektu CAN un darbnīcu sēriju Spheres of Power. Tension&Excange Berlīnē. Šobrīd viņa strādā mākslinieku rezidenču projektam Viļņā ar nosaukumu MaloniojiAIR.

Lāšs Kusnere (Lars Cuzner) ir mākslinieks no Oslo ar interesi par dažādiem iespējamiem saspīlējumiem starp radikālām idejām un praksēm. Šobrīd Lāšs Kusnere nodarbojas ar kustības Neue Rechte pētīšanu, kā arī aplūko to sajūtu kopumu, kas veido nacionālista jeb “tolerantā skandināva” tēlu. Vienlaicīga ir viņa iesaistīšanās kristiešu sektā sprediķošanas apgūšanai.

Maija Rudovska ir kuratore, pētniece un mākslas vēsturniece no Rīgas. Studējusi kuratoru programmā CuratorLab Konstfak Universitātē (Konstfack University, Stokholma). Šobrīd turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā. Interešu lauks akadēmiskajā pētniecībā un kūrēšanas praksē aptver (postpadomju) ideoloģiskās telpas, perifēriju, hibrīdā jautājumus.  

Paldies: Latviešu valodas aģentūrai
Atbalsts: LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāma fonds, Rīgas dome, Nordic Culture Point, Office for Contemporary Art Norway, Frame Foundation, A/S Rīgas Centrāltirgus, LuxExpress, Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Gruntvig apakšprogramma, Dardedze hologrāfija, Antalis AS, Kolonna, restaurant Kitchen, VKN.

Informācija:
blindcarboncopy.org
Facebook/bccinterweb

 


kim?