PASTAIGA IZSTĀDĒ "NEĻAUŠANĀS"

kim? 

 

PASTAIGA IZSTĀDĒ „NEĻAUŠANĀS”

...es, teiksim, gribētu kādreiz uzzināt, vai cilvēks tā runā, lai imitētu domāšanu, vai vienkārši neveikli ietērpj īstu domāšanu, bet to es nekad neuzzināšu..

Nedēļu pirms izstādes noslēguma visus interesentus, komentētājus un mākslas procesu dalībniekus aicinām uz pastaigu izstādē „Neļaušanās” tās kuratores, mākslas vēsturnieces Ilianas Veinbergas pavadībā, kas š.g. 23. februārī plkst. 14.00 norisināsies kim? 2. stāva izstāžu zālē.

Pēcpusdienas programmu visas dienas garumā papildinās grindhouse tipa kino sesija.
Iliana Veinberga (foto: Reinis Hofmanis, f64)


„Neļaušanās” ir izstāde kā process, izstāde-neskaidrības svinēšana, kas vairās no tradicionāliem sakārtošanas mēģinājumiem. Izstādes centrā ir abstrakcija mākslas pasaule, ko katram šai videi piederīgajam vai tās veselīgumā ieinteresētajam tiek uzdots attīstīt dažādos līmeņos: sākot ar banalitātēm un lozungiem, kas tematizē skaisto/pretīgo, pieņemamo/nenormālo, un tālāk iezīmējot jau konkrētus spēles noteikumus mākslinieka, kuratora, institūcijas un sabiedrības savstarpējā saziņā.

Izstādes aizkulisēs improvizētā kino zālē aiz norobežojošās sienas laikā no plkst. 12.00 līdz 18.00 tiks piedāvāta grindhouse tipa kino sesija, kuras ietvaros bez pārtraukuma tiks demonstrētas izstādes veidotāju izraudzītas pilnmetrāžas, dokumentālas, profesionālas un amatieru filmas, īsfilmas un video, kuru tapšanas periods aptver laika posmu no 70. gadiem līdz mūsdienām, īpaši izceļot 80. un 90. gadu ražojumus.

Kustīgās epizodes sasaucas ar izstādē iezīmētajām tēmām, paplašina tās, vienlaikus turpinot eksistēt sava žanra ietvaros.

 


foto: Didzis Grozds


Grupas izstāde „Neļaušanās” apskatāma līdz 2013. gada 3. martam.

Dalībnieki: Margrieta Dreiblate (LV), Ivars Grāvlejs (LV), Ernests Kļaviņš (LV), Maija Kurševa & Lilita Bauģe / Velga Vītola (LV), Grita Hahmeistere (Grit Hachmeister (DE))

Iliana Veinberga (1984) ir mākslas vēsturniece, kuratore un kritiķe. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures nodaļu; viņas akadēmiskās intereses iekļauj 20. gs. dizaina vēsturi, īpaši padomju perioda rūpnieciskos ražojumus. Paralēli akadēmiskajai darbībai nodarbojas ar starpdisciplināru kultūras un mākslas projektu vadīšanu, izstāžu kūrēšanu un sadarbojas ar atsevišķiem autoriem viņu ieceru realizēšanā. Pēdējā laika nozīmīgākie projekti: Labošanas darbu kolonijā: ķermeniskā rakstība (Latvijas Zinātņu akadēmija, LV, 2010. FAX, South London Gallery, UK, 2011), Jo tie pēdējie būs tie pirmie (Survival Kit III, Laikmetīgās mākslas centrs, LV, 2011. Iekšpuse un ārpuse, kim?, LV, 2012), Lēnā revolūcija (Survival Kit IV, Laikmetīgās mākslas centrs, LV, 2012), Pilsēta, kuras nebija (Survival Kit IV, Laikmetīgās mākslas centrs, LV, 2012. Urban renewal (for those who stayed), Metropolitan Municipality Convention Center, Mersina, TR, 2012).

Dalība: bezmaksas

Personām līdz 16 gadiem izstādes un kino apmeklējums nav ieteicams.


kim?