Latvijas paviljons 55. starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē / North by Northeast

kim? 


Latvijas paviljons 55. starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē
North by Northeast
(Ziemeļi - Ziemeļaustrumi)


Mākslinieki: Kaspars Podnieks, Krišs Salmanis
Kuratores: Ena Bārlova (Anne Barlow), Kortnija Fina (Courtenay Finn), Alise Tīfentāle
Organizē: kim? Laikmetīgās mākslas centrs un Art in General
Mājaslapahttp://northbynortheast.lv/


kim? Laikmetīgās māksals centrs ar prieku paziņo, ka 55. starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē Latviju pārstāvēs mākslinieki Kaspars Podnieks un Krišs Salmanis. Projekta kuratoru komandu veido Ņujorkas mākslas telpas Art in General vadītāja Ena Bārlova, kuratore Kortnija Fina un mākslas vēsturniece Alise Tīfentāle. Ekspozīcijā ar nosaukumu  North by Northeast (Ziemeļi - Ziemeļaustrumi) tiks izstādīti jauni vietai veidoti mākslinieku Kaspara Podnieka un Kriša Salmaņa darbi. Atklājot mākslinieka attiecības ar reālo un vienmēr mainīgo cilvēku veidoto pasauli, tostarp iztēlotajām Eiropas robežām un centriem, Podnieks un Salmanis pēta un izgaismo identitātes, nenoteiktības un starpstāvokļu jēdzienus.

Mākslinieku biogrāfijas

Kaspars Podnieks (dz. 1980. g) piedalījies izstādēs kopš 1998. gada. Viņa darbu vidū ir gan fotomāksla un video, gan instalācijas un vides objekti. Nesenākās kopizstādes: Viensētas paaudze: attēls, atmiņa un fikcija Baltijā / Generation of the Place: Image, Memory and Fictions in Baltics (2012) Kauņā, Lietuvā; Preview Berlin (2011) Berlīnē, Vācijā; Dzīve mežā / Life in the Forest (2011), Belostokā, Polijā. Personālizstādes: Neparasta vieta / Unusal Place (2010) un Savienotie trauki / Communicating Vessels (2011) kim? Laikmetīgās mākslas centrā Rīgā, Latvijā. Kopš 2005. g. Kaspars Podnieks aktīvi līdzdarbojies sava dzimtā ciema – Drustu – sociālajā un politiskajā dzīvē – bijis Drustu pagasta padomes deputāts (kopš 2005. g.), Drustu pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks un Raunas novada domes deputāts (kopš 2010. g.).

 


Kaspars Podnieks (foto: Andrejs Strokins)


Krišs Salmanis (dz. 1977. g.) strādā fotomākslā, video, instalāciju, animācijas un grafikas jomā un piedalījies starptautiskās izstādēs kopš 1996. g. Jaunākās personālizstādes: Gaisma / Light (2012) CAC Viļņā, Lietuvā; Uzticēšanās trauslums / The Fragility of Trust (2012) galerijā Alma Rīgā, Latvijā; Var jau būt, ka Zeme riņķo ap Sauli, tomēr pasaule griežas ap mani / The Earth may be spinning around the Sun, but the World is turning around me (2011) Raum linksrechts Hamburgā, Vācijā; Kustīgā ainava / Moving Landscape (2011) Mūsdienu mākslas galerijā Brēmenē, Vācijā. Kopš 2008. g. Krišs Salmanis regulāri raksta par procesiem mūsdienu mākslā vizuālo mākslu žurnālam Studija un citos preses izdevumos.
Krišs Salmanis (foto: Andrejs Strokins)


Organizatori

kim? Laikmetīgās mākslas centrs

kim? jeb ''kas ir māksla?'' Laikmetīgās mākslas centrs kopš 2009. gada atrodas 19. gadsimta spīķerī, enerģētiski uzlādētā Rīgas Centrāltirgus tuvumā. kim? darbības centrā ir aktīvs un sistemātisks darbs laikmetīgās mākslas procesu nepārtrauktības nodrošināšanā, to skaitā: izstāžu darbība, konferenču, lekciju, diskusiju un semināru programma, iespieddarbu veidošana un citu formātu un mērogu paralēlie pasākumi gan kim? telpās, gan ārpus tām. Kopš 2009.gada ir organizēti vairāk nekā 350 pasākumi, no tiem – 76 latviešu un ārvalstu mākslinieku izstādes, veidotas sadarbojoties ar vieskuratoriem un citām institūcijām.

Art in General

Kopš dibināšanas 1981.gadā, Art in General ir kļuvusi par vienu no vadošajām Ņujorkas bezpeļņas iniciatīvām, kas atbalsta un rosina mūsdienu mākslas tapšanu, piedāvājot vidi, kurā mākslinieks var izstādīt nekonvencionālus mākslas darbus, kā arī veidot sarunu ar domubiedriem. Tā mainās un reaģē uz katra mākslinieka vajadzībām, lai pēc iespējas veiksmīgāk iepazīstinātu publiku ar mākslinieka veikumu. Šobrīd organizācijas darbības fokusā ir pašmāju un ārzemju mākslinieku darbu pasūtījumi, vietēja un starptautiska mēroga sadarbība ar citām bezpeļņas organizācijām un jaunas komunikācijas telpas veidošana ikgadēja starptautiska aktuālo nozares jautājumu simpozija What Now? ietvaros.
 

Projekts tapis ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Saistītie ieraksti:

Noslēgusies Latvijas paviljona ekspozīcija "North by Norteast" 55.Starptautiskajā Venēcijas māksas biennālē

Diskusija "LATVIJA VENĒCIJAS MĀKSLAS BIENNĀLĒ. VAI SASNIEGUMU TURPINĀJUMS?" 23.oktobrī 16:30

North by Northeast: Latvijas paviljons 55. Starptautiskajā mākslas izstādē – Venēcijas biennālē

Venēcijas mākslas biennālē atklāta Latvijas paviljona ekspozīcija North by Northeast.

25. aprīlī Latvijas dalībai 55. Venēcijas mākslas biennālē veltīta preses konference

Venēcijas biennāles Latvijas paviljona ievadizstāde "North by Northeast" Ņujorkā / 5. - 30. marts, 2013 


kim?