Venēcijas biennāles Latvijas paviljona ievadizstāde "North by Northeast" Ņujorkā / 5. - 30. marts, 2013

kim? 

North by Northeast
Kaspars Podnieks un Krišs Salmanis


storefront Project Space
Art in General

79 Walker Street
New York, NY 10013

5. – 30. marts, 2013
Atklāšana: 2013. g. 7. martā, plkst. 18.00 – 20.00

 
Venēcijas biennāles Latvijas paviljona ievadizstādē North by Northeast, kas tiek atklāta SoHo naktī mākslas festivāla Armory Arts Week ietvaros, apskatāmi jauni un nesen tapuši Latvijas paviljona mākslinieku – Kaspara Podnieka un Kriša Salmaņa – darbi.

Izstāde - epizode Ņujorkā pievēršas indivīda, kopienas vai pat nelielas nācijas pašradīšanas procesam, spēkojoties ar politizētas ģeogrāfijas, vietējā mākslas mantojuma un darba ētikas nojēgumiem.

Abi mākslinieki runā par spriedzi starp piederību vietai un bailēm to zaudēt – tās cēlonis meklējams pastāvīgi mainīgajā politiskajā ģeogrāfijā. Izstādi caurauž atsauces uz tradicionālo Latvijas lauku dzīvesveidu, tā ciešo saikni ar dabu, darba mīlestību un patriarhālo pasaules skatījumu.

Kriša Salmaņa darbs „Gara diena” (Long Day), 2012, 35 mm filma (Stīva Rodena (Steve Roden) skaniskais noformējums), šķietami ir statisks kadrs, kurā redzama lauku ainava; paātrinājumā mēs varam vērot dienu no saullēkta līdz saulrietam. Saulei lecot, mēs redzam, kā tiek būvēts šķūnis, dienas vidū tas ir pabeigts, taču pēcpusdienā saceļas vētra, un celtne pārvēršas gruvešos. Beigu beigās tā sagāžas pavisam, un saule noriet.

Kaspara Podnieka sērijas „Rommeļa pienotava” (Rommel's dairy) cikla fotogrāfijās aplūkojamas Drustu pagasta iedzīvotāju ikdienas gaitas. Taču, spītējot žanra noteikumiem, Drustu iedzīvotāji ir „pārvietoti”, atrauti no savas zemes, fiziski pacelti augstu pāri ceļiem, kurus viņi diendienā iet, un ainavām, ko ik dienas skata.

Otrdien, 5. martā, plkst. 12:00 Art in General telpās norisināsies preses konference, kurā piedalīsies mākslinieki, Art in General un kim? pārstāvji.

Biennāles izstādē ar nosaukumu North by Northeast (Ziemeļi - Ziemeļaustrumi) būs aplūkojami jauni, īpaši šim notikumam veidoti latviešu mākslinieku Kaspara Podnieka un Kriša Salmaņa darbi. Projekta kuratori – neatkarīgā kuratore un mākslas vēsturniece Alise Tīfentāle, Art in General (Ņujorka) mākslinieciskā vadītāja Ena Bārlova (Anne Barlow) un kuratore Kortnija Fina (Courtenay Finn).

Par godu Ņujorkas izstādes atklāšanai kopš 27. februāra apskatei pieejama arī 55. Venēcijas biennāles Latvijas paviljona oficiālā mājas lapa www.northbynortheast.lv !

Projekts tapis ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

 

Saistītie ieraksti:

Noslēgusies Latvijas paviljona ekspozīcija "North by Norteast" 55.Starptautiskajā Venēcijas māksas biennālē

Diskusija "LATVIJA VENĒCIJAS MĀKSLAS BIENNĀLĒ. VAI SASNIEGUMU TURPINĀJUMS?" 23.oktobrī 16:30

North by Northeast: Latvijas paviljons 55. Starptautiskajā mākslas izstādē – Venēcijas biennālē

Venēcijas mākslas biennālē atklāta Latvijas paviljona ekspozīcija North by Northeast.

25. aprīlī Latvijas dalībai 55. Venēcijas mākslas biennālē veltīta preses konference

Latvijas paviljons 55. starptautiskajā Venēcijas mākslas izstādē / North by Northeast 


kim?